Tréner Radomír Mrázek sa dostal do „prevádzkovej teploty“ v polovici tréningu

04.09.2019 18:20:56
Slovenská reprezentácia mužov sa dnes na obed stretla v Ostrave na sústredení, z ktorého už zajtra odchádzajú na medzinárodný turnaj Polish Open do poľskej Zielonky. Svoj prvý tréning s našimi chlapcami má nový hlavný kouč Radomír Mrázek za sebou. Absolvoval ho v domácom prostredí. Nielen o svojich pocitoch sa podelil pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu.

„Mám fantastický pocit. Chlapci sú veľmi skromní a pracovití a viac menej všetci perfektne reagujú na pokyny k hre, ktorú chceme praktizovať. Čistého času som nebol na lavičke v športovej hale presne šesť a pol roka. Absolvoval som prvý dvojhodinový tréning a pocit, ktorý potrebujem mať aby som to bol opäť ja, sa ma zmocnil trištvrte hodinu pred koncom, čiže fajn a teším sa na ďalšie tréningy,“ povedal Radomír Mrázek.

 

Viacero hráčov (Rudolf Turiak, Erik Moravčík, Michal Dudovič, Šimon Bučko, Matúš Machara, Martin Kubovič, Lukáš Mráz a Marek Bulko) sa sústredenia spojeného s turnajom v Poľsku nezúčastnilo. Nahradili ich Matúš Gajdoš, Martin Haba, Lukáš Řezanina, Matyáš Němec a Peter Bezeg. Hlavný kouč našej reprezentácie to však zobral športovo a nemieni pred nimi zabuchnúť dvere. „Je to športový hráčsky a trénerský život. Väčšina chlapcov má zdravotné problémy a držím im palce aby sa čím skôr z týchto záležitostí dostali. Želám im skoré uzdravenie nielen kvôli účasti v reprezentácii ale hlavne kvôli sebe aby mohli športovať. Rešpektujem každého hráča a aj ich súkromný život a nikdy som nebol charakteristický tým, žeby som zverencom zabuchol dvere. Nebudeme sa na nič vyhovárať a berieme to športovo. Nahradili ich mladí talentovaní chalani, ktorým verím a dúfam, že v Poľsku predvedú to na čo naozaj majú,“ doplnil Mrázek.

 

Slovensko sa v piatok 6. septembra na turnaji Polish Open stretne s našimi susedmi Čechmi. V sobotu nás preveria domáci Poliaci a posledný súboj odohráme v nedeľu proti Švajčiarom.

 

Nominácia slovenskej reprezentácie mužov na turnaj Polish Open 2019:

 

Brankári:

 

KLOBUČNÍK Jakub, HABA MArtin

 

Hráči:

 

BEZEG Peter, DÁVIDEK Samuel, KOZÁK Kristián, ŠEFČÍK Luboš, TALAROVIČ Jakub, NĚMEC Matyáš, ŠMAJDA Šimon, PAŽÁK Michal, GRLICKÝ Martin, HATALA Šimon, VIRGA Samuel, UJHELYI Lukáš, MIŠKE Michal, GAJDOŠ Matúš, GÁL Ladislav, GAŠPARÍK Ronald, NEHILA Peter, ŘEZANINA Lukáš.

 

späť