Tréneri majú už len posledný otáznik

04.01.2015 23:23:17
Slovenské reprezentačné družstvo žien vrcholí v príprave na kvalifikačný turnaj, ktorý sa od 4. do 8. februára uskutoční v Nitre. Svoj tréningový stan už tradične rozložili v Trenčíne.

Dievčatá majú príležitosť postúpiť na svetový šampionát, ktorý sa odohrá v decembri vo fínskom Tampere. V skupine Európa 3 máme za súperky Nórsko, Veľkú Britániu, Česko, Taliansko a Rusko. „Taliansko a Veľká Británia sú veľkou neznámou, no nemali by pre nás byť vážnejšími súpermi. Nórsko sme videli hrať už niekoľkokrát. Hrajú v podstatne rovnaký systém. Najväčším otáznikom je Rusko, ktoré rieši množstvo problémov. Budeme si musieť počkať s akým tímom dorazia na Slovensko. Čo sa týka českej reprezentácie, videli sme ich zápasy na turnaji EFT a budeme sa im v zápase čo najviac znepríjemniť život,“ povedal tréner ženského výberu Jaroslav Marks a dodal: „Hlavným cieľom tohto sústredenia bol definitívny výber dvadsiatich hráčiek, s ktorými budeme počítať na kvalifikačnom turnaji. Okrem iného sme dievčatá chceli vidieť priamo v hre, čiže v zápasovom zaťažení. Absolvovali sme ešte teoretickú prípravu, na ktorej sme prebrali rozostavenie jednotlivých hráčiek a dnes sme si vyskúšali postupné založenie útoku, nejaké štandardky, presilovku a oslabovku.“

 

Na sústredení chýbala dvojica Alexandra Ferencová a brankárka Radka Mládenková. „Saša mala ešte pred určením termínu sústredenia dohodnutú rodinnú dovolenku a tak sme ju uvoľnili a Radka mala tesne pred zrazom úraz, no veríme, že bude v poriadku.“ Včera sa v Trenčíne bez aktívnej účasti objavila aj Michaela Šponiarová, ktorá bola už dlhší čas zranená. V drese Vítkovíc už nastúpila na dva zápasy, no tréneri ju šetria. „S Miškou samozrejme počítame a prakticky máme zostavu až na jeden otáznik vyriešenú,“ prezradil kouč Slovenska.

 

Od piatku 30. januára do nedele 1. februára majú v Nitre naplánovaný zraz slovenské juniorky. Ženy pôsobiace v slovenskej Extralige prídu do dejiska kvalifikácie v sobotu a dievčatá pôsobiace v českých kluboch dorazia v nedeľu večer po odohratí svojich zápasov. „Zostanú nám dva dni na doladenie posledných záležitostí a už nás čaká prvý súper, ktorým budú Nórky,“ skonštatoval Marks.

späť