Tréneri Marks a Gábor boli dnes ocenení!

20.04.2015 15:57:12
V priestoroch športovej haly Mladosť dnes ocenili trénerov mládeže za dosiahnuté výsledky v roku 2014. Medzi nimi po prvý raz v histórií nechýbali ani naši florbaloví tréneri.

Sú nimi tréneri reprezentácie junioriek Jaroslav Marks a Vladimír Gábor, ktorí s tímom dievčat v minulom roku na majstrovstvách sveta v Poľsku vybojovali pekné piate miesto. Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pán Juraj Draxler sa na poslednú chvíľu ospravedlnil a tak šeky v hodnote 330,- € odovzdal generálny riaditeľ sekcie Ing. Ladislav Čambal. „Je to pre nás pocta, že florbal sa dostáva do povedomia úradníkov na Ministerstve školstva a teší nás, že bola naša práca ocenená. Zároveň je to záväzok k tomu aby sme už počas najbližšieho šampionátu v budúcom roku v Kanade tento úspech minimálne zopakovali,“ povedal Vladimír Gábor.

 

Aj pre skúseného harcovníka Jaroslava Marksa je takéto ocenenie prvým svojho druhu: „V doterajšej kariére, ktorej gro som odviedol doma v Čechách, som zatiaľ ocenenie mimo florbalových, ktoré sa uskutočnili v rámci Českej florbalovej unie, zatiaľ nedostal. Je to nielen pre mňa ale pre celý slovenský florbal pocta. Náš šport sa ocitol medzi najpopulárnejšími športami, čo je výsledkom práce na celom Slovensku.“ Trénerom samozrejme blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov.

späť