Trénuje v Prahe a hráva za Michalovce...

16.02.2016 11:27:41
Od novembra minulého roku sa objavuje v bránke extraligového tímu žien Eastern Wings Michalovce a snaží sa pomôcť nováčikovi zachovať extraligovú príslušnosť. Je rodáčkou z Bratislavy, aktuálne býva v Prahe a chytáva za Michalovce. Reč je o Alexandre Novákovej, členke širšieho kádra reprezentácie žien.

Zaujímalo nás ako a prečo sa 26-ročná gólmanka dostala do bránky Michaloviec. „Z Bratislavy ma pred časom do Prahy zaviedla ponuka, kde som vyskúšala dva kluby. Túto sezónu ma oslovil tréner Dárius Siheľský, či by som im nepomohla vybojovať postup do play off, čo sa žiaľ v nedeľu nepodarilo. Bola to jediná ponuka a ja som mala novú motiváciu a tak som Michalovciam povedala áno,“ prezradila Alexandra Nováková.

 

To však nie je zďaleka všetko. Obdiv si zaslúži najmä skutočnosť, že Saša trénuje a býva v Prahe a pravidelne dochádza na zápasy Michaloviec, ktoré sú od Prahy vzdialené viac ako sedemsto kilometrov... Okrem časovej náročnosti je to aj finančne drahé. „Zatiaľ to všetko zvládam v pohode a čo sa týka nákladov, som s klubom dohodnutá na refundácií,“ dodala Nováková.

späť