Tretí hrací deň MS vo florbale žien do 19 rokov v Nitre je minulosťou

29.10.2012 14:51:58
Aj tretí hrací deň florbalového šampionátu v Nitre bol plný pohľadných momentov, krásnych gólov a akcií.

Diváci si určite mohli prísť na svoje aj v štvrtok. Otváracím zápasom štvrtkového programu bol duel medzi reprezentáciami Švajčiarska a Maďarska. Švajčiarky po výhre nad Švédskom vedeli, že im prvé miesto v skupine A neujde. V stretnutí však Maďarkám nič nedarovali a vyhrali presvedčivo 13:1. Zaujímavým duelom bol súboj Fínska a Poľska. Podľa papierových predpokladov to mal byť jasný zápas pod taktovkou Fínok. Opak bol pravdou. Poľské hráčky podali vynikajúci výkon a poväčšine zápasu udržiavali remízu 1:1. Víťazný gól na 2:1 vsietila v 51.minúte Senni Hietanen. Fínsko sa teda stalo víťazom skupiny B.

 

O postupujúcom do semifinále sa rozhodovalo v treťom zápase, keď proti sebe nastúpili domáca reprezentácia Slovenska a veľký favorit Švédsko. Švédky začali veľmi dobre, pretože prvú tretinu vyhrali 3:0. Slovenky sa snažili znižovať, ale vstrelili len dva góly, Švédky osem. Konečné skóre 8:3. V poslednom zápase dňa sa opäť predstavilo Česko, ktoré vyzvalo k súboju Nórsko. Nórsko ako istý tím, ktorý bude bojovať o záchranu bol pre Češky ľahkým súperom. Hráčky spoza rieky Moravy si mohli teda vyskúšať rôzne signály a prechody do útoku. Zápas skončil jasným výsledkom 13:1 v prospech Českej republiky.

 

V športovej hale Olympia pokračovali boje o postup do elitnej kategórie. Dánky nastúpili proti Nemkám a potvrdilo pozíciu horúceho ašpiranta na postup. Nemecká reprezentácia ovládala dianie na ploche a po zásluhe vyhrala 8:3. V zápase si pripísala 6 bodov najlepšia hráčka zápasu Jasmin Damm-Henrichsen. V druhom zápase B kategórie sme mohli byť svedkom vysokej prehry Rakúšaniek s Lotyšskom v pomere 0:22. Zaujímavým faktom zostáva to, že Rakúsko počas celého zápasu nevyslalo na bránku lotyšskej brankárky Anniji Jurgete ani jednu strelu.

 

Piatkový program začína o 14:00 hodine, kedy odštartuje zápas o 7. miesto medzi Nórskom a Maďarskom. Pokračovať bude semifinálovými zápasmi Švajčiarska s Českom a Švédska s Fínskom.

 

späť