Tri kluby sa tešia, no dva ešte nevedia, či postúpia

09.03.2020 17:55:44
Ani v extralige juniorov ešte nepoznáme všetkých semifinalistov. Zatiaľ úlohu favorita splnili prvé tri tímy po základnej časti – 1. FBC Florbal Trenčín, FaBK ATU Košice a FBC Grasshoppers Žilina, ktoré si už vybojovali postup. Súboj medzi štvrtým Snipers Bratislava a FK Florko Košice je zatiaľ nerozhodný 2:2 a rozhodne sa v stredu v hlavnom meste.

Suverénni víťazi základnej časti nemali vo štvrťfinálovej sérii najmenší problém s postupom cez Tsunami Záhorskú Bystricu, ktorú vyradili 3:0 na zápasy. Po dvoch domácich víťazstvách sa tešili aj v Záhorskej Bystrici, kde vyhrali 8:3. „Sme radi, že sa nám podarilo vybojovať si postup v najkratšom možnom čase a bez zbytočných komplikácií, takto nejako sme si to predstavovali. Mladíci z juniorky, hrávajúci za mužov Tomáš Kvasnica, Šimon Masár a Samuel Virga, nám svojimi výkonmi pomohli a splnili si tak svoju úlohu v tíme juniorky. Ostatní, čo vstúpili do zápasu sa k nim pridali. Najviac ma mrzí vážne zranenie oka Andreja Barčáka, ktorého zranil podľa mojich informácii Marco Tomkovič, úderom hokejky do tváre. Andrej po prevoze do nemocnice na Kramáre, ostal v Bratislave v rukách ošetrujúcich lekárov. Po operácii kolena Šimona Baja, operácii lakťa Lukáša Kalafuta, ďalšia veľká strata v tejto sezóne. Ušetrené sily nám môžu v ďalšom priebehu súťaže prísť veľmi vhod. Mňa už teraz zaujíma, aké možnosti nám prinesú výsledky ostatných zápasov pre výber semifinálového súpera,“ zhodnotil tréner 1. FBC Florbal Trenčín Miroslav Sága.

 

Taktiež si v troch dueloch poradili so svojim súperom aj druhé ATU Košice, ktoré potvrdili postup cez Oravčanov z Mútneho ešte v sobotu. V dramatickom stretnutí sa napokon Východniari tešili z tesného víťazstva 6:5. „Duel v Mútnom sme nezačali vhodne, keďže sme boli unavení po zdĺhavej ceste na Oravu a naše ležérne tempo umožnilo súperovi dostať sa do vedenia. Našťastie sa nám podarilo otriasť sa a v ďalšej tretine vyrovnať a poslednú vyhrať. Tento duel bol vyrovnaný a ďakujeme súperovi za celú sériu,“ povedal tréner FaBK ATU Košice Michal Kolcun.

 

Sympatické výkony podali v oboch domácich zápoleniach hráči Banskej Bystrice, ktorí chceli sériu otočiť. Takmer sa im podarilo vyrovnať a dotiahnuť sériu do piateho súboja, no nevyšlo im to. V sobotu vyhrali nad „kobylkami“ 7:6 gólom v predĺžení a včera nemali šťastie v samostatných nájazdoch. Po nich totiž prehrali so Žilinou 4:5 a celú sériu 1:3. „V podstate sme vedeli, že Žilina aj napriek tomu, že má svoju kvalitu, už nič nové do svojej hry nepridá. Tak sme do toho vleteli „po hlave“ a v oboch zápasoch sme mali vynikajúce vstupy. Ako je to už u nás zvykom, nevyhli sme sa hluchej pasáži ale bojovnosťou a nasadením sme to dokázali v sobotu zlomiť, no a v nedeľu sme nájazdovú lotériu nezvládli a končíme. Domáce súboje odzrkadlili moje slová po zápasoch v Žiline, že urobíme všetko preto, aby sme sa tam vrátili na piaty duel. Chýbal nám k tomu malý kúsok, ale pred chlapcami klobúk dole, išli úplne na hrane svojich možností a predviedli dva výkony, na ktoré môžu byť hrdí. Samozrejme súperovi blahoželám k postupu a držím palce v semifinále,“ povedal tréner Dukly Banská Bystrica Krištof Štipak.

 

Bratislavský Snipers domáce zápasy proti košickému Florku zvládol a v Východe chceli hráči z hlavného mesta sériu ukončiť. Nepodarilo sa im to, pretože nezachytili úvod prvého súboja a prehrali ho 9:10. V druhom inkasovali gól v predĺžení a prehrali tesne 5:6, čo znamená, že o víťazovi série sa rozhodne v stredu v Bratislave. „Ako zrejme aj všetci predpokladali, naša séria s Florkom je najvyrovnanejšia a tak to bolo aj v Košiciach. Bohužiaľ moji hráči prišli do Košíc už s vidinou, že sú v semifinále a to sa aj podpísalo na ich výkone, keď začali hrať až za stavu 10:3 pre Florko. Včera sme už podali lepší výkon a znova sme počas zápasu dokázali priebeh otočiť, no v predĺžení, kde sa hrá na zlatý gól, dokázal súper našu chybu v obrane využiť. Nedovolím si tvrdiť, že sme v piatom domácom stretnutí favoritom a šance sú 50 na 50. Myslím si teda, že všetko je ešte otvorené. Samozrejme chceme postúpiť, no rozhodne sa až na ihrisku,“ skonštatoval tréner bratislavského Snipers Tomáš Chvála.

 

Výsledky zápasov extraligy juniorov:

 

3. štvrťfinále – sobota 7. 3. 2020:

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 7:6 pp (3:0, 1:4, 2:2, 1:0), stav série: 1:2

Tsunami Záhorská Bystrica – 1. FBC Florbal Trenčín 3:8 (1:2, 2:3, 0:3), konečný stav série: 0:3

TJ FBK Hornets Mútne – FaBK ATU Košice 5:6 (3:2, 2:3, 0:1), konečný stav série: 0:3

FK Florko Košice – Snipers Bratislava 10:9 (4:0, 4:2, 2:7), stav série: 1:2

 

4. štvrťfinále – nedeľa 8. 3. 2020:

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 4:5 sn (3:3, 1:1, 0:0, 0:1), konečný stav série: 1:3

FK Florko Košice – Snipers Bratislava 6:5 pp (2:0, 1:4, 2:1, 1:0), stav série: 2:2

 

ZDROJ FOTO: Adrián DVORSKÝ

späť