Trnava novým lídrom prvej ligy!

18.11.2019 13:35:52
Domáce prostredie hráčom FBC 11 Trnava jednoznačne prospelo a po dvoch víťazstvách nad Sabinovom a Raptors sa vyhupli na čelo prvoligovej tabuľky. Zaváhalo rozbehnuté Partizánske, ktoré podľahlo Topoľčanom a vybojovalo bod v Dubnici nad Váhom. Prebudili sa aj bývalí extraligisti z bratislavského Hurikánu, ktorí získali plný počet bodov v oboch domácich zápasoch.

Trnavčania sa po prvý raz v sezóne predstavili vo svojom meste, pretože doteraz až päťkrát hrali na ihriskách súperov a dva domáce duely odohrali v Galante. Domáce prostredie im prospelo a boli v ňom stopercentní. Zdolali sabinovských „Predátorov“ 11:5 a Raptors 6:4. Keďže Dubnica len remizovala doma s Partizánskym 8:8, Trnavčania sa dostali na prvú priečku. „Súboj proti Sabinovu hodnotím veľmi pozitívne. Výsledok tretej tretiny bol dosť krutý voči Predátorom, ktorí chceli hrať florbal. Moji chlapci, ale plnili pokyny, boli aktívni a efektívni, pribrzdili nás len zbytočné vylúčenia. Raptors to zobrali inak ako Sabinov a veľmi pozorne bránili. Sú s nami ešte len druhú sezónu, takže im odpúšťame. Nepremenili sme množstvo šancí a v druhej tretine sme boli tak zavzdušnení, že sa na to ťažko pozeralo, takže sa môžme radovať iba z troch bodov. Skutočnosť, že budeme po deviatom kole na čele tabuľky som očakával, ale veril som, že to zvládneme dominantnejším a elegantnejším spôsobom. Pretože byť na prvom mieste nestačí mne a dúfam, že ani mojim zverencom,“ skonštatoval tréner Trnavy Ondrej Balák.

S rovnakými súpermi ako Trnava sa doma popasovali aj bývalí extraligisti z hlavného mesta. Hurikán dokázal poraziť Raptors 9:6 a Sabinov dokonca 7:1. „Proti Raptors sme začali opatrnejšie nakoľko sme tento tím vôbec nepoznali. Jednoznačne tento súboj rozhodla druhá tretina, v ktorej sme našou výbornou hrou súperovi odskočili na rozdiel štyroch gólov. Aj v prvej aj v druhej časti vyzerala naša hra tak ako by som si to predstavoval. Trocha ma mrzí, že sme v tretej tretine poľavili a Raptors pustili späť do zápasu. To som zverencom po stretnutí aj prízvukoval, že sa musia takejto straty koncentrácie vyvarovať. Som rád, že si to zobrali k srdcu a ukázali to včera proti Sabinovu. Bol to jednoznačne náš najlepší výkon za posledné dve sezóny. Hrali sme trpezlivo, zodpovedne a presne to, na čom sme sa dohodli. To sa prejavilo aj na postupnom navyšovaní nášho náskoku až na konečných 7:1. Určite sa od týchto zápasov musíme odraziť na pokračovať v takýchto koncentrovaných a dobrých výkonoch a nepochybujem, že budeme zbierať viac bodov než doteraz,“ vyslovil konečne spokojný tréner bratislavského Hurikánu Michal Bortlík.

V regionálnom derby medzi domácimi Topoľčanmi a Partizánskym sa zrodilo víťazstvo Žochárov v pomere 9:3, no včera už Topoľčianci nestačili na Detvu, ktorej podľahli 4:7. „Do víkendu sme išli s tým, že by sme konečne chceli získať plný bodový zisk a i keď sme cieľ nesplnili sme aj napriek neúspešnej nedeli relatívne spokojní. Partizánske na rozdiel od minulých rokov trochu zmenilo štýl hry, ale pre nás to bolo skôr výhodou. Do zápasu sme nastúpili v dobrom nasadení a udržali sme si ho až do konca a aj keď to nebolo ľahké tri body z derby ostali doma. Včera k nám ale prišiel úplne iný tím, s ktorým máme kvôli ich tvrdej hre a neštandardnej rozohrávke dlhodobo problémy. Celý zápas sme iba doťahovali a nakoniec sme si súboj sami prehrali v hlavách. Prehra určite mrzí, ale na chalanov som hrdý a verím, že body do tabuľky budú pribúdať viac,“ povedal hrajúci tréner Topoľčian Daniel Hatala.

„Môj dom, môj hrad“ platilo v súbojoch Prešova, ktorý bol úspešný a zdolal oboch nováčikov. Čadcu tesne 6:5 a Žilinu 11:10. Rovnakých súperov preverili aj hráči Žltého Snehu Košice, ktorí sa tiež tešili z výhier 10:4 nad Žilinou a 11:6 nad Čadcou.

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

8. kolo – sobota 16. 11. 2019:

ŠK Floorball ACADEMY Prešov – Devils Čadca 6:5 (1:3, 5:1, 0:1)

Žltý Sneh Košice – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline 11:10 (3:3, 2:0, 5:7)

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBK RAptORs 9:6 (1:1, 5:1, 3:4)

FbO Žochár Topoľčany – FBK Harvard Partizánske 9:3 (3:0, 3:2, 3:1)

FBC 11 Trnava – FbC Predator Sabinov 11:5 (2:1, 2:2, 7:2)

Zápas ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – DTF team Detva Joxers (6:5) predohrali 2. 11. 2019.

9. kolo – nedeľa 17. 11. 2019:

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FbC Predator Sabinov 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Žltý Sneh Košice – Devils Čadca 11:6 (4:1, 4:1, 3:4)

ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – FBK Harvard Partizánske 8:8 (3:1, 2:4, 3:3)

ŠK Floorball ACADEMY Prešov – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline 11:7 (4:1, 4:0, 3:6)

FbO Žochár Topoľčany – DTF team Detva Joxers 4:7 (2:3, 1:4, 1:0)

FBC 11 Trnava – FBK RAptORs 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)