Trnava stále bez prehry, Žilina konečne zvíťazila

06.01.2020 12:32:52
Aj po skončení ďalšieho víkendového dvojkola sú aj naďalej pevne usadení na prvoligovom tróne hráči FBC 11 Trnava, ktorí znovu neokúsili trpkosť prehry, pretože zdolali Detvu aj Partizánske, čo znamená, že majú na čele tabuľky štvorbodový náskok pred druhým Žltým Snehom Košice. Naopak z prvého víťazstva v sezóne sa tešili florbalisti Juventy Žilina, ktorí po tesnej prehre so Sabinovom dokázali poraziť Raptors 13:5.

Hráči Trnavy mali pred sebou náročný víkend, ktorý však zvládli. Najprv sa potrápili v Detve, ktorú však zdolali tesne 7:6 a včera pokorili aj Partizánske v pomere 5:4. „Z výsledkového hľadiska rozhodol koncentrovaný tímový výkon a skutočnosť, že sme premenili práve my o tú strelu viac ako naši súperi a preto sme všetky body z oboch zápasov opäť brali do Trnavy,“ skonštatoval hráč víkendu Samuel Róka. Tréner Trnavy Ondrej Balák dodal: „Detva aj Partizánske podali veľmi dobrý výkon. Ja stále verím, že máme svoje rezervy, minimálne čo sa týka disciplíny, ale dá sa povedať, že sme úspešne prekonali ťažké povianočné obdobie.“

 

Zaváhanie Detvy využili Košičania zo Žltého Snehu, ktorí porazili 9:6 Topoľčany a 13:6 Dubnicu nad Váhom, čo ich vynieslo na druhú priečku tabuľky. O pribrzdenie sľubne sa rozbiehajúceho Hurikánu sa postarali družstvá z Partizánskeho a Detvy, ktorí sa tešili z výhier nad Bratislavčanmi. „Boli to dva ťažké zápasy do ktorých sme išli v podstate bez tréningu. Súboj s Partizánskym bol dve tretiny pomerne vyrovnaný. Bohužiaľ tretiu časť sme nezvládli a tým pádom sme prehrali celý zápas. Rozhodli hlavne naše chyby, ktoré Partizánske dokázalo veľmi efektívne trestať. Duel s Detvou sme bohužiaľ okrem úvodnej tretiny vôbec nezvládli. V prvej časti sme sa dobrým pohybom dokázali dostávať do šancí, súpera sme pomerne dobre bránili. Zvyšok stretnutia sme však prestali tieto veci robiť a súper nás dôrazom predčil. Treba sa z toho poučiť a pripraviť sa dôsledne na ďalšie zápasy,“ zhodnotil situáciu tréner bratislavského Hurikánu Michal Bortlík.

 

Nádeje o miestenku do play-off sa nevzdávajú v Čadci, kde sa k nej dvoma domácimi víťazstvami výrazne priblížili. Devils si poradil s Raptorsom v pomere 13:4 a všetky body uchmatli aj Sabinovu, ktorý zdolali 5:4. „Vedeli sme že nás čakajú dva extrémne dôležité zápasy. Súboj proti Raptors sme brali ako dôležitý duel o záchranu a pristúpili sme k nemu naozaj zodpovedne. Súpera sme prehrali hádam v každom aspekte hry a zápas sme pohodlne zvládli. Keďže sme súboj s Raptors úspešne zvládli, včera nás čakal tým pádom zápas o udržanie nádeje na účasť v play-off, keďže Sabinov bol o štyri body pred nami. Aj keď súper bol na lopte lepší, podali sme bojovný výkon a ťažili sme z toho, že sme hrali celý víkend na tri päťky. V infartktovom závere sa konečne usmialo šťastie aj na nás a z víkendu máme všetkých šesť bodov z čoho sa nesmierne tešíme,“ povedal tréner Čadce Lukáš Imrišík.

 

Až po štrnástich kolách sa v tom pätnástom tešili z prvého víťazstva v sezóne hráči Juventy Žilina. V sobotu prehrali so Sabinovom tesne 10:11, no včera sa dočkali výhry 13:5 nad Raptors. To však nič nemení na skutočnosti, že je toto družstvo zatiaľ stále na poslednom mieste tabuľky. Premiérové víťazstvo ich však potešilo. „Je to super pocit lebo tie prehry o gól nikoho z nás netešili. Dúfam, že sa konečne odrazíme od tohto zápasu, kedy sme konečne dokázali hrať našu hru počas celých šesťdesiat minút, čo sa nám bohužiaľ proti Sabinovu nepodarilo a prehrali sme si po niekoľký krát sľubne rozbehnutý zápas a ako inak než o jeden gól...,“ skonštatoval kapitán Juventy Žilina Tomáš Hadida.

 

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

 

14. kolo – sobota 4. 1. 2020:

 

ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – FbC Predator Sabinov 10:11 (3:1, 5:7, 2:3)

Devils Čadca – FBK RAptORs 13:4 (5:0, 3:1, 5:3)

Žltý Sneh Košice – FbO Žochár Topoľčany 9:6 (0:3, 3:1, 6:2)

FBK Harvard Partizánske – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 10:6 (5:3, 2:3, 3:0)

DTF team Detva Joxers – FBC 11 Trnava 6:7 (1:2, 2:3, 3:2)

ŠK Floorball ACADEMY Prešov – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 6:5 (0:1, 2:1, 4:3)

 

15. kolo – nedeľa 5. 1. 2020:

 

ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – FBK RAptORs 13:5 (3:1, 6:1, 4:3)

DTF team Detva Joxers – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 14:6 (3:4, 5:1, 6:1)

Devils Čadca – FbC Predator Sabinov 5:4 (0:2, 3:0, 2:2)

Žltý Sneh Košice – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 13:6 (3:2, 6:1, 4:3)

FBK Harvard Partizánske – FBC 11 Trnava 4:5 (0:2, 3:3, 1:0)

ŠK Floorball ACADEMY Prešov – FbO Žochár Topoľčany 5:12 (0:6, 3:4, 2:2)

Aktuálna tabuľka po 15. kole:

 

ZDROJ FOTO: Peter HAČKO

späť