Troškovej víťazný gól v boji o bronz, Dudovičov Wiler strieborný

12.01.2020 21:38:15
Pohár majstrov 2020 je minulosťou. Z titulu európskeho šampióna sa tešia Švédi. Triumfovali florbalisti Storvrety a hráčky Täby FC. Hoci to ani jeden domáci celok nedotiahol do finále, náladu zlepšili aspoň vítkovické dievčatá, ktoré v boji o tretie miesto vyhrali nad fínskym SB-Pro.

Vopred stanovený program Champions Cupu rozhodol, že v nedeľu sa najprv dostali do akcie oba domáce výbery a potom dianie vyvrcholilo dvomi švajčiarsko-švédskymi finálovými bitkami. Ženy Vítkovíc dokázali fanúšikov dopoludnia naladiť perfektne, keď nad fínskym SB-Pro zaslúžene vyhrali 7:3. Víťazným gólom sa o to pričinila Slovenka Jana Trošková. Muži ďalšiu oslavu ostravským fanúšikom nepripravili a Classicu podľahli 3:6. Z triumfu na Champions Cupe 2020 sa tešili výbery Täby FC a Storvrety IBK.

 

Už minulý rok majsterky Česka ukázali, že nad tými fínskymi dokážu vyhrať, čo potvrdili aj tento raz. „Zo začiatku sme boli trochu zľaknuté, ale našťastie sme dokázali streliť gól, ktorý nás nahecoval a pomohol nám k dobrému výkonu,“ zhodnotila Jana Trošková bezprostredne po súboji s SB-Pro. Ako hráčka tretieho najlepšieho tímu sveta sa cíti výborne: „Je úžasný pocit už len to, že tu môžeme byť, hrali sme doma a takto to dopadlo. Trochu nás síce mrzí ten včerajšok a že sme si nemohli zahrať finále, ale dnešná výhra chutí dobre.“ Češky viedli 1:0, 2:1 aj 3:2, na čo vždy súperky odpovedali. Po góle slovenskej obrankyne prišli už len tri od jej spoluhráčok. Šlo o moment pomerne šťastný. Svojou strelou trafila do tváre brániacu Fínku, od ktorej sa loptička dostala do siete. Na otázku, či jej za efektný teč už poďakovala, zažartovala: „Ešte som to nestihla, musím si ju nájsť,

 

Po semifinálovom debakli hovoril aspoň o čiastočne napravenej chuti aj Lukáš Řezanina. „Keď sa prehrá 1:11, človeku napadne, či vôbec na tento turnaj patrí. Vyzeralo to s nami veľmi zle, ale šlo hlavne o nezachytený úvod. Dnes sme začali lepšie, hrali sme dlho vyrovnaný zápas a na konci sme dokonca tlačili. Dostať pod tlak tím ako Classic, je skvelé, veď minuloročné finále vyhral 10:3,“ povedal Slovák vo farbách Vítkovíc s tým, že kabínu nejaký čas obchádza choroba a zvýšenej teplote sa nevyhol ani on. Turnaj v ňom napriek tomu zanechal viaceré pekné spomienky: „Je skvelé, keď za vami v zápase takto stoja fanúšikovia a za celú kariéru som mal možnosť takýchto zápasov hrať desať alebo pätnásť. Človek si to potom užíva celý zápas, či už sú to Vítkovice alebo reprezentácia,

 

Finálový zápas žien dotiahol do víťazného konca švédsky celok Täby FC, ktorý dokonca švajčiarskemu Kloten-Dietlikonu naložil „desiatku“. Po polhodine hry pritom prehrával 2:3, no nakoniec sa tešil z výhry 10:3. Mužská kategória sa stala korisťou Storvrety, ktorá sa rovnako proti Wileru predviedla dvojciferným nástrelom. Najmä vďaka, vo finále nevídaným, siedmim gólom v tretej tretine, vyhrala 10:4. „Ťažko sa mi hľadajú slová, bol to taký zvláštny zápas. Celý čas sme mali dojem, že to máme vo svojich rukách, do tretej tretiny sme šli s jednogólovým vedením, no napriek tomu sme prehrali o šesť gólov. Neviem, kde sa to zlomilo,“ sklamane hodnotil súboj Michal Dudovič, Slovák vo farbách švajčiarskeho majstra. Novému európskemu šampiónovi zložil poklonu najmä za prácu v zadných radoch: „Hrali veľmi spoľahlivo v obrane, aj keď sme vyhrávali, stále začínali od poctivej obrany a celú tretiu tretinu sa nám cez nich dostávalo veľmi ťažko, zatiaľ čo ich útočníci v šanciach presne vedia, čo majú robiť.

 

Konečné poradie mužského turnaja Champions Cup 2020:
1. Storvreta IBK (SWE)
2. SV Wiler-Ersigen (SUI)
3. SC Classic (FIN)
4. 1. SC Vítkovice (CZE)

 

Konečné poradie ženského turnaja Champions Cup 2020:
1. Täby FC (SWE)
2. Kloten-Dietlikon Jets (SUI)
3. 1. SC Vítkovice (CZE)
4. SB-Pro (FIN)

 

Autor: RICHARD WEINFORTNER

Zdroj foto: FLICKR IFF

späť