Tsunami by chcelo v nasledujúcej sezóne ukázať svoj potenciál

09.05.2020 16:01:26
Už štyri sezóny patrí medzi špičku v extralige mužov družstvo Tsunami Záhorská Bystrica, ktoré sa neumiestnilo horšie, než na druhom mieste a z toho dvakrát získali majstrovský titul. Ich juniorský tím si však vo svojej extralige nepočína tak dobre. V sezóne 2018/19 obsadilo Tsunami konečné piate miesto a v predchádzajúcom ligovom ročníku „zakotvili“ na siedmej priečke.

Tsunami začalo sezónu prehrou s Trenčínom, ktorý si ich po základnej časti vybral do štvrťfinále. Výkony trénerov Stanislava Huja a Jakuba Horeckého však neboli stabilné a tak prišlo jedenásť prehier z osemnástich duelov, čo Záhorskú Bystricu vynieslo len na siede miesto tabuľky. Vo štvrťfinále nestačili na skvelý ŠK 1. FBC Florbal Trenčín, ktorý ich vyradil 3:0 na zápasy, hoci výsledky neboli zlé, no v play-off sa hrá na víťazstvá aj keď o jediný gól. „Predchádzajúcu sezónu z pohľadu nášho účinkovania v extralige juniorov hodnotím ako neúspešnú. Mali sme cieľ obsadiť čo najlepšie miesto po základnej časti, aby sme prešli minimálne cez prvé kolo play-off. To sa nám nepodarilo a výsledkovo sme teda neuspeli. Na druhej strane sme v kádri mali nedostatok ročníkov 2001 a 2002, ktorí už často nastupovali v extralige za mužov a juniorku sme museli dopĺňať dorastencami. Títo chalani majú na to, aby boli úspešní, ale ešte neboli dostatočne skúsení a vyspelí na náročné juniorské zápasy,“ povedal tréner Tsunami Jakub Horecký.

 

Dlhá a nielen zápasová pauza celkom určite nikomu neprospieva, no tréneri Záhorskej Bystrice nezaháľali a spoločne s hráčmi pracovali. „V nasledujúcej sezóne už by mali chalani ukázať svoj potenciál. A preto sme počas aktuálnej situácie s chalanmi pracovali na diaľku zhruba do konca apríla, kedy by za normálnych okolností vrcholila sezóna hlavne dorastencom. Teraz majú všetci krátku pauzu a nasledovať bude letná príprava,“ doplnil Horecký.

 

AUTOR a ZDROJ FOTO: Miroslav HÝLEK

späť