Tsunami dnes v Záhorskej Bystrici privíta Lido

13.02.2020 12:49:41
Devätnáste kolo extraligy mužov odštartuje svoj program už dnes. V predohrávke sa o to postarajú bratislavské tímy Tsunami Záhorská Bystrica a ŠK Lido Prírodovedec, ktoré si zmerajú sily od 19.30 hod.

Pred ďalším z bratislavských derby je v lepšej forme domáce Tsunami, ktoré z ostatných desiatich stretnutí deväť vyhralo. Naopak, Lido prežíva útlm, ktorý ho odsunul na štvrté miesto tabuľky. Pred týždňom prehrali v Košiciach s ATU 0:11. „Zápas proti ATU Košice sme už dávno hodili za hlavu a tento týždeň sme nenechali nič na náhodu. Poctivo sme sa na Tsunami pripravovali, keďže vieme, že súper má veľmi skúsené mužstvo a na úspech bude potrebný kvalitný, bojovný a koncentrovaný výkon. Všetci v tíme sme odhodlaní a nastavení v zápase uspieť a pripísať si tak dôležité body do tabuľky,“ uviedol hráč Lida Lukáš Pollák.

 

Tsunami je v tabuľke na druhom mieste s dvojbodovým náskokom práve pred spomenutým ATU. „Máme jasný cieľ a to vyhrať. Play-off sa blíži a chceme ukázať našu kvalitu. Verím, že proti Lidu uvidia diváci zaujímavý a kvalitný florbal,“ povedal mladý obranca Záhorskej Bystrice Šimon Šmajda. Prvé tohtosezónne vzájomné meranie síl sa skončilo úspešne pre Lido, ktoré v novembri v domácej ŠH Elán zvíťazilo 5:4 po predĺžení. Víťazný gól strelil Ondrej Pagáč.

 

Predohrávka zápasu 19. kola extraligy mužov:


Štvrtok 13. februára 2020:

 

19.30 hod – Tsunami Záhorská Bystrica - ŠK Lido Prírodovedec (Viacúčelová športová hala Záhorská Bystrica, Hargašova, Bratislava)


AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť