Tsunami ešte žije a majstri sú z kola von!

03.04.2017 20:41:34
Extraliga mužov pokračovala semifinálovými zápasmi, ktoré priniesli prekvapenie na úkor úradujúcich majstrov. FK ATU Košice v aktuálnej sezóne neobháji majstrovský titul. V semifinále ich totiž vyradili hráči FBK AS Trenčín 3:1 na zápasy. V druhej sérií „vstali z mŕtvych“ lídri súťaže Tsunami Záhorská Bystrica, ktorí vyrovnali sériu s Nižnou na 2:2.

Zrejme najväčšou udalosťou víkendu je vyradenie úradujúcich majstrov z boja o titul. Táto skutočnosť sa podarila družstvu FBK AS Trenčín, ktorý nastupoval proti FK ATU Košice doma za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy. Trenčania dokonale využili svoju športovú halu a dvakrát zdolali Východniarov identickým výsledkom 6:5 a celú sériu tak vyhrali 3:1 na zápasy. Trenčania sú prvým finalistom tejto sezóny. „Tak ako v Košiciach, aj naše domáce zápasy boli veľmi vyrovnané. V sobotu sme mali určite herne navrch, ale chvíľkový výpadok nás stál náskok, ktorý sme si vybudovali a hneď z toho bola dráma. V druhom zápase to bolo opäť počas celého zápasu 50 na 50. Stále bolo skóre maximálne o gól, čo určite viac vyhovovalo nám. Sme silný tím v koncoch zápasov, čo sa nám podarilo ukázať už vo viacerých zápoleniach. Séria bola veľmi vyrovnaná, veľmi férová a dobre zvládnutá rozhodcami. Postup do finále nás teší,“ povedal hrajúci tréner a kapitán FBK AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Košičania boli po zápase nesmierne sklamaní a smutní a svoj pohľad na pôsobenie v play-off nám sprostredkoval Filip Čonka-Skyba: „Do Trenčína sme vycestovali minimálne ôsmi hráči, ktorí sa počas pracovného týždňa liečili z choroby, nedá sa na to vyhovárať, ale určite sme to mnohí po niekoľkých sekundách na ihrisku cítili. Trenčania nás zaskočili vysokým napádaním, z čoho pramenili naše chyby a ich góly v našej sieti. Domáci mali v bráne famózneho Dominika Tureka, ktorému nie je ľahké streliť gól, avšak nevyužiť presilovku 5:3 v rozhodujúci moment, to sme si zrejme ani nezaslúžili finále... Veľmi ma to mrzí, ale želám to Turekovi. Celé play-off bolo pre nás zaujímavé a ani v jednom zápase po prehre s Prešovom v druhom zápase štvrťfinálovej série, sme sa necítili ako favorit. Veľmi sme chceli vyhrať tento rok ligu s ATU. Nechceli sme dať najavo, že nám chýbajú hráči ako Michal Dudovič, Luboš Šefčík, Patrik Pelegrin, či Michal Chudina, ale zrejme to tak bolo. Zlyhali sme v obrane a aj v zakončení.“

 

Lídri aktuálneho ročníka, hráči Tsunami Záhorská Bystrica cestovali na Oravu s „malou dušičkou,“ pretože prehrávali s rozbehnutou Nižnou na zápasy 0:2 a keď si chceli zachovať nádej zabojovať o majstrovský titul, museli a ešte aj musia, vyhrať všetky tri zápasy. Dva z nich už vyhrali a to v pomere 8:7 a 9:7. „Ako sme čakali, boli to zápasy hlavne o nasadení a bojovnosti. Veľa osobných súbojov a určite ťažké zápasy aj pre oboch rozhodcov. Obe stretnutia však čo sa týka priebehu hry, boli odlišné. V prvom sme vyhrávali my a Nižná musela dobiehať a v odvete presne opačne, my sme nastúpili veľmi vlažne a kým sme sa stihli zobudiť, sme prehrávali 0:3, našťastie nás nakopli niektoré naše góly a chytili sme sa v správny čas. Tento víkend nás veľmi posilnil, výborne sme si to užili cely tím. Sme skvelá partia a chcem sa poďakovať všetkým chalanom za výkony, po zbabranom domácom víkende sme nezložili zbrane, práve naopak stále sme verili a hlavne sme vedeli, čo je v nás a že na to máme,“ povedal hráč Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič.

 

O niečo ťažšie sa hľadali slová trénerovi TJ A-FbO Nižná Martinovi Tomagovi: „V sobotu nás skvelá kulisa tlačila a hráči veľmi chceli, čo im zviazalo ruky v celom zápase. Súperovi sme darovali veľa miesta a vlastnými chybami sme ho dostali na koňa. Do štvrtého zápasu sme mali jasný cieľ – vyhrať. Úvod súboja konečne výborný, nepustili sme súpera k ničomu, no nepremenené trestné strieľanie, inkasované dva góly v závere prvej tretiny nás nalomili. Začali sme kopiť individuálne chyby a psychika klesala... Tsunami hralo rozumne a trestali naše chyby.“

 

Rozhodujúci piaty zápas sa odohrá v stredu 5. apríla od 18.00 hod v Stupave.

 

Výsledky semifinále extraligy mužov:

 

3 – Semifinále – sobota 1. 4. 2017:

 

TJ A-FbO Nižná – Tsunami Záhorská Bystrica 7:8 (2:5, 4:3, 1:0)

 

FBK AS Trenčín – FK ATU Košice 6:5 (3:1, 2:1, 1:3)

 

4 – Semifinále – nedeľa 2. 4. 2017:

 

TJ A-FbO Nižná – Tsunami Záhorská Bystrica 7:9 (3:2, 3:4, 1:3), stav série: 2:2

 

FBK AS Trenčín – FK ATU Košice 6:5 (3:3, 1:2, 2:0), konečný stav série: 3:1

späť