Tsunami finálovú odvetu zvládlo a vyrovnalo stav série

14.04.2019 17:37:25
Druhý finálový súboj extraligy mužov medzi domácou Tsunami Záhorskou Bystricou a FBK AS Trenčín priniesol ďalší pekný, vyrovnaný a dramatický duel až do konca. Dnes však boli šťastnejší domáci hráči, ktorí dokázali zvíťaziť 5:4 a vyrovnali tak stav série na 1:1. Počas budúco týždňovej Veľkej noci nás tak čakajú minimálne dva finálové zápasy.

Podobný priebeh ako vo včerajšom zápase sa opakoval aj dnes. Na konci tretej minúty úvodnej tretiny otvorili skóre zápasu domáci hráči. Za Tsunami skóroval Oliver Kubaský. Trenčanom chvíľu trvalo než sa spamätali, no v jedenástej minúte udreli. Na 1:1 vyrovnal Martin Žiaček. Po tomto momente prišlo vylúčenie domáceho hráča Petra Dobrovodského za sekanie a hosťujúci Juraj Matejka sa nemýlil a dostal svoj tím do vedenia. Necelé tri minúty pred koncom ešte dokázal zvýšiť na 1:3 Samuel Dávidek.

Ten istý hráč zavesil štvrtý gól Trenčanov a Tsunami muselo vážne zabrať. Podarilo sa, pretože v šiestej minúte sa podarilo znížiť Davidovi Gondekovi a o tri minúty neskôr aj Oliverovi Kubaskému. Opäť tak bolo všetko otvorené. Trenčania sa trochu viac stiahli, čím ich hráči Záhorskej Bystrice dostávali pod tlak a keďže ich nepúšťali do protiútoku, hrozba obratu visela vo vzduchu...

Aj v tretej tretine boli znovu dominantnejší obhajcovia titulu a dobývali bránku hostí, ktorí urputne bránili a pomáhali svojmu brankárovi Tomášovi Kafkovi neinkasovať. Pasivita však priniesla chyby a z nich vyplývajúce fauly a vylúčenia. Tsunami dostalo príležitosť hrať presilovku o dvoch hráčov a netrvalo dlho a z vyrovnania sa tešil Michal Šteinhübel. V pokračujúce presilovke 5 na 4 domáci dokázali otočiť skóre. Svoj dnešný hetrik zaznamenal Oliver Kubaský a Tsunami bolo na koni. Hostia nechceli hneď otvoriť hru a bránili stále ďalej. Po jednom z ojedinelých protiútokov však prišiel faul Tsunami a Trenčanom sa v presilovke naskytla veľká príležitosť vyrovnať, ale nepodarilo sa im to. Na začiatku trinástej minúty si hostia vyžiadali výmenu strán, pretože svietiace slnko spoza domácej brány spôsobovalo problémy hosťujúcemu brankárovi. S blížiacim sa koncom riadneho hracieho času museli Trenčania zareagovať a tak si tri minúty pred koncom zobrali oddychový čas. Snažili sa odvolať brankára, čo sa im podarilo dve minúty pred sirénou. Tsunami však hostí nepustilo do zakončenia a uhájilo víťazstvo 5:4, čo znamená, že je stav série nerozhodný 1:1 na zápasy.

Tréner Ján Purc (Tsunami Záhorská Bystrica): „Víťazstvo nás teší, no nechali sme si znovu gólovo odskočiť súpera v úvodnej treine. Stále si opakujeme, že musíme inkasovať čo najmenej gólov a zdá sa mi, že štyri góly sú pre nás veľa. Na tom chceme ešte popracovať aby to bolo lepšie. Je dobré, že sme dokázali aj za nepriaznivého stavu hrať stále svoj štýl hry. Chlapci sa pozviechali a výsledok otočili a to je dobre.“

Hráč Peter Klapita (FBK AS Trenčín): Za stavu 1:4 v druhej tretine sa zdalo, že zápas dotiahneme do vitazneho konca. Tsunami nakopol gól oddýchnutej tretej formácie v ich prvom striedaní v zapase na 2:4. Vyrovnavajuci gól a gól na 5:4 pre domácich padol v našom oslabení. Musíme si lepšie zanalyzovať presilovky súpera. Blahoželám domácim k vydretej výhre. Myslím, že to budú mať v Trenčíne veľmi ťažké.

Tsunami Z. Bystrica – FBK AS Trenčín 5:4 (1:3, 2:1, 2:0), stav série: 1:1