Tsunami je krok od majstrovského titulu

14.04.2017 18:36:34
Finálovú sériu extraligy mužov majú dobre rozohranú hráči Tsunami Záhorská Bystrica, ktorí po predchádzajúcom víkende vedú 2:0 na zápasy nad FBK AS Trenčín. Už zajtra, prípadne v nedeľu sa tak môžeme dozvedieť, či bude majstrom Tsunami, alebo sa séria presunie na piaty súboj do Stupavy.

Na Záhorí kraľovali florbalisti Tsunami, ktorí dokázali bez väčších problémov zdolať trenčiansky AS v oboch zápoleniach. Prvý duel priniesol veľa gólov počas prvej tretiny, no v ďalšom priebehu si už družstvá dávali väčší pozor v obrannej činnosti a Záhorská Bystrica napokon vyhrala 6:3. Druhý zápas mal z pohľadu počtu strelených gólov opatrnejší priebeh, no s pribúdajúcim časom o to jednoznačnejšie skóre. Tsunami viedlo už 7:1, no Trenčania skorigovali na 7:4. Záverečnú bodku na konečných 8:4 strelil do prázdnej bránky domáci Maroš Kovaľ, ktorý v tomto súboji „zavesil“ až šesť gólov. „Nebudeme určite nič meniť na našom hernom štýle, nemáme ani prečo. Budeme si hrať našu hru, tak ako po celú sezónu. Príde určite dosť ľudí, my tiež ideme s dvomi autobusmi, no ja osobne sa snažím počas zápasu úplne vypustiť z hlavy tribúny s fanúšikmi,“ povedal na otázku, s čím nastúpi Tsunami v odvete a či budú hráči vnímať atmosféru Martin Kubovič, hráč Záhorskej Bystrice.

 

Séria sa teda presťahuje pod hrad Matúša Čáka a domáci musia zabrať, pretože ak chcú získať titul, musia vyhrať tri nasledujúce zápasy. „Bude nám chýbať center Jakub Múčka, ktorý má po zákroku vysokou hokejkou natrhnutú sietnicu. Čo sa týka otočenia série, tak veríme, že to zvládneme. Máme dostatočné skúsenosti a výhodu domáceho prostredia. Na našom systéme nič meniť nebudeme, ostávame verní tomu, čo vieme hrať. Musíme len premieňať ponúknuté šance, v čo verím na našom povrchu, na ktorý sme zvyknutí,“ povedal kapitán FBK AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Program finále extraligy mužov:

 

3 – Finále – sobota 15. 4. 2017:

 

18.00 hod – FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

4 – Finále – nedeľa 16. 4. 2017:

 

18.00 hod – FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

späť