Tsunami kráča za obhajobou, dnes vylialo z hry ATU Košice!

10.04.2019 22:07:44
Úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica zvládli semifinálovú sériu proti ATU Košice až v piatom zápase, v ktorom dokázali doma v Stupave zvíťaziť 5:4 gólom v predĺžení a postúpili tak do finále extraligy mužov. Košičania však odohrali neskutočné zápasy, no šport je taký, že jeden musí prehrať... Tsunami si zmeria sily proti AS Trenčín, ktorý vyradil Nižnú.

Ani jedno z družstiev nesklamalo a to už v piatom zápolení. Opäť sa hral veľmi dynamický a atraktívny florbal od začiatku duelu a padali aj góly. Po necelých šiestich minútach sa ujali vedenia hráči Tsunami. Ich strelecký účet dnes otvoril Tomáš Jurica. Košičania sú skúseným družstvom a po piatich minútach vyrovnal Šimon Leško. Prvú presilovku domácich využil Oliver Kubaský, ktorý zvyšoval na 2:1 pre Tsunami. V sedemnástej minúte burácala športová hala v Stupave znovu. Tretí gól Záhorskej Bystrice strelil Vladimír Gramblička. Košičania stihli do prestávky znížiť zásluhou Kamila Navrátila.

 

Úvod druhej časti patril hráčom ATU, ktorí vyrovnali na 3:3. Autorom gólu bol Šimon Leško. Neswkôr mali obrovskú výhodu hostia, ktorí hrali presilovku 5 na 3, no nedokázali ju zužitkovať. Naopak pri vylúčení vlastného hráča Petra Dudoviča Východniari skórovali v oslabení a po prvý raz v zápase sa dostali do vedenia.

 

Čo sa domácim nepodarilo takmer dvadsať päť minút, urobili za nich na začiatku tretej tretiny Košičania. Strelili síce gól, no do vlastnej siete. Kapitán Adrián Szabo si dal „vlastenca“ a nechtiac tak pomohol obhajcom titulu k vyrovnaniu – 4:4... V ďalšom priebehu sa oba tímy nepúšťali do bezhlavých situácii, pretože každý jeden inkasovaný gól by mohol znamenať katastrofu. Tá prišla napokon pre košické ATU. Zápas sa dostal do predĺženia a v ňom jedinú sekundu pred koncom posunul do finále svoj tím Martin Kubovič.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Ján Purc (Tsunami Záhorská Bystrica): „Aj piaty súboj potvrdil veľkú vyrovnanosť oboch družstiev, kde rozhodovali malé chyby. V predĺžení to bola typická ukážka chybyčky Košičanov, z ktorej sme sa dostali do prečíslenia a sekundu pred koncom sme rozhodli o postupe do finále. Už viackrát som spomínal, že táto semifinálová série proti ATU bola možno predčasným finále. Čaká nás v ňom ale AS Trenčín a uvidíme ako dopadne táto séria. Tento súper pre mňa nie je prekvapením a očakával som, že by AS mohlo postúpiť do finále. Dúfam ale, že séria s Trenčanmi nebude tak vyrovnaná a dlhá, lebo už zostanem asi úplne šedivý...“

 

Tréner Róbert Bučko (FaBK ATU Košice): „Možno sa budem opakovať, ale bol to znovu zápas na vysokej úrovni. Sezóna sa pre nás skončila, no dali sme šancu mladým hráčom, ktorí sú pre nás perspektívou, no dnes je to ešte čerstvé a tak viac než toto pociťujeme sklamanie. Verili sme si, držali sa pokope, vyhýbali sa nám zranenia, škoda, že sme nešli ďalej, pretože si myslím, že finále by sme možno zvládli lepšie než sériu proti Tsunami.“

 

Tsunami Z. Bystrica – FaBK ATU Košice 5:4 pp (3:2, 0:2, 1:0, 1:0), konečný stav série: 3:2

späť