Tsunami obhájilo titul majstra Slovenska!

24.04.2018 15:48:51
Úradujúci majstri Slovenska Tsunami Záhorská Bystrica dokázali po roku obhájiť prvenstvo, keď vo finálovej sérii zdolali FK Florko Košice v najkratšom možnom čase 3:0 na zápasy. Dnes si Tsunami poradilo aj na horúcej pôde súpera v Košiciach, kde dokázali vyhrať 9:8 gólom Davida Leskovského v predĺžení.

Domáci Košičania si nepripúšťali, že by tretí finálový súboj mal byť posledným v sezóne a podľa toho aj začali. Úvodnú tretinu totiž Florko zvládlo dobre a lepšie ako obhajcovia titulu. Košičania vyhrali tretinu 3:1 a boli naštartovaní na odvrátenie úvodného mečbolu súpera.

Počas druhej tretiny však prišiel nepochopiteľný skrat, ktorý Tsunami využilo v maximálnej možnej miere a šiestimi gólmi a len dvoma inkasovanými otočili vývoja zápasu mierne na svoju stranu. Keď v úvode tretej časti zvýšil hosťujúci Matyáš Němec na 8:5 pre Tsunami, začínalo to byť pre Košičanov vážne. Nevzdali sa a zabojovali. Výsledkom boli tri góly v sieti Záhorskej Bystrice a vyrovnanie prišlo len trinásť sekúnd pred koncom. Zápas sa dostal do predĺženia a v ňom „zaklincoval“ titul pre Tsunami David Leskovský – 8:9! „Tretí finálový zápas sme nezačali úplne ideálne, no po prvej tretine sme si všetko vysvetlili, čo sa prejavilo počas druhej tretiny, v ktorej sme otočili výsledok v náš prospech. Mrzí nás, že Florko stihlo tesne pred koncom vyrovnať, no zároveň sa tešíme, že sme dokázali počas predĺženia rozhodnúť zápas na našu stranu. Chcem sa poďakovať všetkým chlapcom za parádne odmakanú sezónu. Obhajobu sme úspešne zvládli a bonusom je aj titul majstra v kategórii juniorov. Titul sme si zaslúžili ale musíme uznať kvalitu Florka, ktoré nás naozaj potrápilo a výsledok série 3:0 na zápasy je pre nich trochu krutý,“ zhodnotil po poslednom zápase aktuálnej sezóny hrajúci tréner Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič.

„Znovu veľmi vyrovnaný a kvalitný zápas. Mali sme v ňom výborný vstup a zaslúžene sme vyhrali prvú tretinu. Žiaľ, asi strata koncentrácie a určité uspokojenie sa, nám spôsobilo problémy, čo sa nám vypomstilo počas druhej tretiny, ktorú sme zaslúžene prehrali vysokým rozdielom. Tretia tretina už bola z našej strany opäť taká ako by sme si predstavovali. Presne tak ako v druhom zápase aj dnes nám chýbalo trochu šťastia k tomu, aby sme zvíťazili. Aj napriek veľkému sklamaniu je pre nás druhé miesto veľkým úspechom a zároveň výzvou do budúcna, aby sme boli ešte lepší. Blahoželáme súperom k zisku majstrovského titulu,“ povedal po zápase tréner FK Florko Košice Jan Holovka.

FK Florko Košice – Tsunami Záhorská Bystrica 8:9 pp (3:1, 2:6, 3:1, 0:1)