Tsunami odvrátilo mečbal, zvíťazilo v Trenčíne 6:2!

20.04.2019 20:13:09
Všetko podstatné a teda o majstrovi Slovenska extraligy mužov sa medzi Tsunami Záhorskou Bystricou a FK AS Trenčín rozhodne v piatom finálovom súboji, ktorý sa odohrá na veľkonočný pondelok v Stupave. V dnešnom súboji totiž Tsunami dokázalo zvíťaziť v Trenčíne 6:2 a vyrovnalo stav série na 2:2.

„S nožom na krku“ nastupovali na dnešný zápas hosťujúci hráči, pretože si nemohli dovoliť prehru, ktorá by ich obrala o titul, no úvodná tretina nenaznačovala žiadnu nervozitu hostí. Po prvotnej oťukávačke sa presadili práve hráči Tsunami, za ktorých v šiestej minúte skóroval Maroš Kovaľ. Trenčania sa chvíľami viac osmeľovali do ofenzívy, no v štrnástej minúte prišlo vylúčenie, ktoré ich opäť pribrzdilo. Hostia presilovku nevyužili, no získali ešte o niečo viac pôdu pod nohami. To vyústilo gólom do šatne necelú pol minútu pred prvou sirénou, keď rozvlnil Kafkovu sieť Oliver Kubaský.

Trenčania chceli otočiť výsledok a tak začali druhú tretinu podstatne aktívnejšie. V hre sa na oboch stranách začalo iskriť a veru sa skúsená rozhodcovská dvojica Beňo – Sklenica nenudila a často musela krotiť vzplanuté vášne vyplývajúce z obrovského nasadenia oboch tímov. V desiatej minúte tretiny bol trochu zbytočne vylúčený domáci hráč Peter Klapita, no Tsunami jeho prehrešok nepotrestalo. Čo však hosťom nevyšlo v početnej výhode, vyšlo v prekrásnom brejku Davidovi Leskovskému, ktorý peknou a odvážnou fintou prekonal Kafku a Tsunami viedlo 3:0. Trenčania sa však nedali zlomiť a bol to Ondrej Kusenda, ktorý rozjasal domácich fanúšikov. Strelený gól nakopol domáci tím a netrvalo dlho a športová hala burácala opäť. Na 2:3 totiž znížil Peter Heleš a AS bolo opäť v hre o víťazstvo. Doslova bláznivý florbal zo strany na stranu, no atraktívny pre fanúšikov, pokračoval až do druhého klaksónu.

Tréneri oboch družstiev svoje tímy počas prestávky v šatniach upokojili, no cieľom domácich bolo držať loptu na svojich hokejkách, čo sa im celkom darilo, no hostia ich do vážnejších príležitostí nepúšťali. Rovnakou mincou po získaní lopty odplácali aj hráči Tsunami, ktorí trpezlivým zakladaním postupných útokov udreli v polovici tretej časti. Strelecky sa presadil po druhý raz v zápase Maroš Kovaľ – 2:4. Strelec štvrtého gólu však v tej istej minúte oslabil svoj tím dvojminútovým vylúčením za sekanie. Trenčania presilovky vedia a neraz to pred brankárom Dinkom horelo, no namiesto tretieho gólu v sieti Tsunami prišlo zbytočné vylúčenie Petra Heleša za nešportové správanie, čo hostia okamžite potrestali piatym presným zásahom o ktorý sa postaral Martin Kubovič. Tri minútz pred koncom si Trenčania yobrali oddzchový čas a odvolali brankára. To im však bolo osudné, pretože definitívnu bodku zavesil do prázdnej brány Kubovič...

Tréner a kapitán Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Finále sme chceli ukončiť doma pred vlastnými fanúšikmi, no nedopadlo to podľa našich predstáv. O dnešnej prehre rozhodli naše chyby, ktoré sme vyprodukovali hlavne počas úvodnej tretiny... Cestujeme do Stupavy a našim jediným cieľom bude streliť o jeden gól viac než Tsunami.“

Tréner Ján Purc (Tsunami Záhorská Bystrica): „Víťazstvo nás teší a už sa chystáme na posledný zápas doma v Stupave, ktorý by som nazval takým slovenským Superfinále. Niečo sme do dnešného zápasu zapracovali inak, čiže zmenili, čo nám vyšlo a v pondelok pokračujeme. Veľkonočný pondelok bude veľmi zaujímavý. Budeme zrejme bez oblievačky...“

FBK AS Trenčín – Tsunami Z. Bystrica 2:6 (0:2, 2:1, 0:3), stav série: 2:2