Tsunami predviedlo majstrovský výkon

17.03.2019 16:13:07
Druhý štvrťfinálový súboj extraligy mužov medzi obhajcami majstrovského titulu Tsunami Záhorskou Bystricou a bratislavským Snipers jednoznačne ovládli úradujúci majstri, ktorí dnes zdolali Snipers vysoko 12:2.

V aktuálnej sezóne odohrali títo dvaja súperi už štvrtý vzájomný zápas. Dva z nich boli z pohľadu skóre vyrovnané. Tak bolo včera keď Tsunami vyhralo tesne 3:2. Dnes to bol úplne iný duel, ktorý ovládli hráči Záhorskej bystrice predovšetkým počas druhej tretiny. Zverenci trénera Jána Purca „načali“ súpera v polovici šiestej minúty keď sa podarilo rozvlniť sieť Marošovi Kovaľovi. O dve minúty neskôr zvyšoval Peter Dobrovodský na 2:0 pre Tsunami.

Druhá tretina bola rozhodujúca. Hosťujúci hráči ju nezvládli a inkasovali v nej až sedem gólov. Paľbu začal Oliver Kubaský a po dvoch minútach sa pripomenul aj Martin Kubovič. Po krátkej pauze opäť v rovnakom poradí skórovali obaja spomínaní hráči a bolo 6:0. To ale nebolo ani zďaleka všetko. O malú chvíľu zvyšoval Šimon Šmajda a po ňom zavŕšil hetrik Kubaský. Hostia boli doslova zrelí na uterák, pretože päť minút pred koncom druhej časti zvýšil na 9:0 Kovaľ. Čestný úspech Snipers strelil Peter Sečanský a hostia boli radi, že sa odchádza do šatní...

Dlho si veru neoddýchli, pretože na začiatku štvrtej minúty záverečnej tretiny dal desiaty gól Tsunami Peter Dobrovodský. Domáci mierne poľavili a tak sa v polovici tretiny dostali opäť k slovu hráči Snipers. Ich druhý gól strelil Matúš Gajdoš. Posledné slovo chceli mať majstri a tak Leonard Haraslín s Tomášom Juricom upravili na konečných 12:2.

Tréner Ján Purc (Tsunami Záhorská Bystrica): „Na rozdiel od včerajšieho zápasu sme dnes dokázali efektívnejšie premieňať šance, ktoré sme si vypracovali, čo bolo rozhodujúce. Súper dnes nebol tak vyhecovaný ako včera, čo nám tiež pomohlo. O týždeň sa pokúsime sériu ukončiť už v sobotu aby sme mali v nedeľu voľno ale jednoduché to mať nebudeme.“

Tréner Dárius Siheľský (Fat Pipe Snipers Bratislava): „Zápas nám nevyšiel podľa našich predstáv a očakávaní. Musíme si ho počas týždňa dôkladne rozanalyzovať a podniknúť konkrétne kroky aby sme boli v najbližšom zápase úspešní.“

Tsunami Z. Bystrica – Fat Pipe Snipers Bratislava 12:2 (2:0, 7:1, 3:1), stav série: 2:0