Tsunami sa chystá „zložiť“ Nižnú, no ich súperi si to nepripúšťajú

19.01.2018 12:27:58
V extralige mužov sa počas víkendu odohrajú dva zaujímavé súboje, v ktorých pôjde pred záverom základnej časti o veľa. Chystá sa najmä duel úradujúcich majstrov zo Záhorskej Bystrice s lídrami aktuálnej sezóny z Nižnej.

Blíži sa zaujímavý zápas základnej časti, v ktorom sa stretnú úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica a lídri súťaže TJ A-FbO Nižná. Obom ide o prvé miesto tabuľky pred play-off a Oravčania majú momentálne štvorbodový náskok pred Tsunami. „Možnosť, žeby nás Tsunami porazilo a dotiahlo na rozdiel jedného bodu tu samozrejme existuje, no verím, že máme silný tím, aby sme dokázali Tsunami zdolať a naopak navýšiť rozdiel bodov,“ skonštatoval tréner Nižnej Martin Tomaga a dodal: „Podľa môjho názoru bude zápas veľmi opatrný a pretaktizovaný a určite veľa bude závisieť aj na psychike. Taktiež to bude o prvom strelenom góle.“ Ambiciózny kouč Oravčanov nepripúšťa, žeby prvá prehra v sezóne po šestnástich zápasoch zanechala na jeho zverencoch nejaké stopy. „Čo s tímom urobila prvá prehra sezóny ukáže až ďalší priebeh súťaže a teda aj zápas proti Tsunami, no nemyslím si, žeby nás to malo položiť. Nie je na to žiaden dôvod. Do zápasu ideme s cieľom bodovať a urobíme preto všetko.“

 

Záhorská Bystrica bude mať výhodu domáceho prostredia a všetci sú odhodlaní znížiť bodové manko Tsunami na minimum. „Máme pred sebou ešte viacero ťažkých zápasov, a uvedomujeme si, že pokiaľ chceme pomýšľať ešte na prvé miesto po základnej časti, tak už si žiadnu stratu bodov nemôžme dovoliť a rozhodne nie proti Nižnej. Pred play-off je veľkou výhodou skončiť na prvom mieste a určite sa o to pobijeme,“ povedal odhodlaným spôsobom hrajúci tréner Tsunami Martin Kubovič, ktorý zároveň na otázku, či si spomína na domáce prehry s Nižnou z minuloročného semifinále dodal: „Predchádzajúca sezóna je už ďaleko a pozerať sa na výsledky s pred roka nemá žiadny význam. Doma sme túto sezónu zatiaľ ešte nezaváhali a veríme, že to tak zostane aj po nasledujúcom kole.“

 

Druhým šlágrom víkendu bude semifinálová repríza predchádzajúcej sezóny medzi domácim FBK AS Trenčín a košického ATU. Na Východe ťahali Trenčania za kratší koniec a prehrali 5:6 po predĺžení. „Určite to bude ťažký súboj. ATU Košice má dlhodobo dobrú výkonnosť, takže budeme musieť nechať na ihrisku všetko, čo v nás je. Poškuľujeme samozrejme po treťom, či štvrtom mieste a bez výhry to nebude možné. Na zápas však nenastúpime v kompletnom zložení, pretože naši juniori cestujú na extraligu práve do Košíc. Ak nadviažeme na dobrý výkon z Nižnej a udržíme si pohodu na lavičke, tak si myslím, že budeme úspešní,“ povedal hrajúci tréner a kapitán trenčianskeho AS Juraj Matejka.

 

Nedeľa prinesie ďalšie dve stretnutia a prvým z nich bude súboj bratislavského družstva ŠK Lido Prírodovedec proti Prešovu. Zápas sa odohrá vo Svätom Jure a bude to v tejto malej obci florbalová extraligová premiéra. Trenčín sa nezaobíde bez florbalu ani v nedeľu, pretože svoj domáci zápas odohrajú hráči 1. FBC proti Spišskej Novej Vsi.

 

Program extraligy mužov:

 

18. kolo – sobota 20. 1. 2018:

 

17.00 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – TJ A-FbO Nižná (ŠH ZŠ kpt. Nálepku, Školská, Stupava)

18.00 hod – FBK AS Trenčín – FaBK ATU Košice (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

 

18. kolo nedeľa 21. 1. 2018:

 

14.40 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FBC Mikuláš Prešov (ŠH pri ZŠ, Kollárova, Svätý Jur)

15.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FBC Young Arrows Spišská Nová Ves (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

Zápas iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FK Florko Košice preložili na 18. 2. 2018.

späť