Tsunami senzačne ovládlo EFC 2019!

13.10.2019 17:03:59
Slovenský vicemajster Tsunami Záhorská Bystrica oslavuje senzačné celkové víťazstvo na prestížnom medzinárodnom podujatí EuroFloorball Cup 2019 v Malackách. Zverenci Jána Purca triumfovali vo finále nad IBK Greäker 3:2 po samostatných nájazdoch. Pre nórskeho šampióna to bola prvá prehra na podujatí.

Prvá tretina bola vzácne vyrovnaná. Oba tímy vychádzali zo zabezpečenej defenzívy a nehrnuli sa do útoku. Ani jedno družstvo si neutvorilo výraznejšiu príležitosť a aj preto sa úvodné dejstvo skončilo 0:0.

 

Aj druhá časť spočiatku pripomínala skôr šachovú partiu. Obranné barikády prelomila až delovka Mikaela Helgesena, ktorý takmer z polovice hracej plochy prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a poslal Greäker do vedenia. Po inkasovanom góle Tsunami otvorilo hru, čo prispelo k únikom na oboch stranách. Slovenský vicemajster dostal v 28. min možnosť zahrať si presilovú hru, ale nepodarilo sa mu ju využiť. V 36. min však už početnú prevahu premenil na gól, presadil sa kapitán Jakub Horecký.

 

V 48. min poslal Tsunami prvýkrát do vedenia Dávid Leskovský, ale slovenské družstvo sa netešilo dlho, pretože už o 25 sekúnd opäť vyrovnal Martin Isnes Kvisvik. Ďalší gól už diváci v hale Malina nevideli ani v predĺžení. O celkovom víťazovi mužskej časti EuroFloorball Cupu 2019 rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých uspeli hráči Záhorskej Bystrice.

 

Dvaja členovia víťazného kádra Tsunami sa dostali do All-star tímu turnaja – obranca Šimon Šmajda a útočník Martin Kubovič. V elitnej päťke turnaja figuruje aj najlepší strelec Ondrej Kusenda z AS Trenčín.

 

Tsunami Záhorská Bystrica - IBK Greäker 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

 

Hlasy po zápase:

 

Ján Purc (tréner Tsunami Záhorská Bystrica): „Turnaj bol z našej strany výborný. Zdolali sme maďarského, nemeckého, slovenského i nórskeho majstra. Finálový zápas bol veľmi náročný. Myslím si, že nikto nečakal, že môžeme zvíťaziť. Vedeli sme, že keď budeme držať loptičku, nebudú nás napádať a dajú nám nejaký priestor. Hrali sme na to, aby sme nedostali góly a udržali si loptičku. Okrem toho sme si utvorili aj nejaké šance. Som veľmi šťastný a hrdý na chlapcov, že dokázali vyhrať.“

 

Jakub Horecký (kapitán Tsunami Záhorská Bystrica): „Finálový zápas bol pre nás veľmi náročný. Celý turnaj bol vo vysokom tempe, hrali sme proti kvalitným tímom a sily už ubúdali. Sme radi, že sme to napokon dokázali a získali sme vytúžený titul. Od trénera sme dostali jasné inštrukcie – hrať zo zabezpečenej obrany a nepustiť súpera do vyložených príležitostí. To sa nám podarilo. Podržal nás aj brankár.“

 

Martin Vilem (brankár Tsunami Záhorská Bystrica): „Je to skvelý pocit a zároveň si myslím, že je to prekvapenie. Nečakali sme, že sa dostaneme čo i len do finále. V ňom sme zdolali nórskych majstrov, to pre nás niečo znamená. Po štyroch zápasoch v nohách je to už cítiť, chlapci už ledva chodili. Povedali sme si, že do toho dáme srdiečko a to tam aj bolo. Vyhrať takýto turnaj je niečo ako vo futbale zvíťaziť v Európskej lige, takže je to pre nás skvelý úspech.“

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť