Tsunami „sfúklo“ trenčiansky AS...

10.04.2017 21:09:06
Do Stupavy cestovali počas víkendu na finálové súboje mužskej extraligy florbalisti FBK AS Trenčín, ktorí sa postavili proti lídrovi základnej časti, Záhorskej Bystrici. Tsunami sa na domáce zápasy pripravilo dobre a po víťazstvách 6:3 a 8:4 urobili výrazný krok k majstrovskému titulu.

Úvodné finálové zápolenie začalo akosi zhurta. Počas prvej tretiny padlo až šesť gólov a domáci viedli 4:2. Gólostroj sa však v ďalšom priebehu hry zastavil, no hráči Tsunami si dokázali udržať náskok a zvíťazili 6:3. „Oba zápasy boli pre nás úplne iné ako štvrťfinále a semifinále. Trenčín nemá individuality ako napríklad Skalica Mráza, či Nižná Regulyho. Trenčín hrá viac systémovo a zakladá si na nahrávkach, čo sa nám lepšie bráni. Vedeli sme, že náš výkon musíme stavať na dobrej obrane a nemôžeme inkasovať veľa gólov, čo sa nám aj podarilo a podržal nás tento víkend aj náš skvelý brankár Wily. Opäť sme ukázali skvelý kolektív a oba súboje hodnotím veľmi pozitívne. Išlo nám to ako v obrane, tak aj v útoku. Sme už len jeden krok od vysnívaného titulu, no dobre vieme, že bude nesmierne náročný. Tento týždeň musíme hlavne zregenerovať. Máme za sebou ťažkú semifinálovú sériu a teraz aj dva finálové zápasy. Máme na programe wellness s nejakými tréningami a ja dúfam, že sa na sobotu pripravíme čo najlepšie a potvrdíme hneď prvý mečbal,“ povedal hráč Tsunami Záhorská Bystrica Martin Kubovič.

 

Odvetný súboj zvládli domáci hráči ešte lepšie. Prvú časť hry vyhrali 2:0 a svoj náskok postupne zvyšovali až na 7:1. Neskôr pustili Trenčanov do trojgólovej šnúry, no ôsmym gólom potvrdili víťazstvo 8:4. Strelecky úradovalo útočné trio Kovaľ – Kubaský – Kubovič, ktoré strelilo sedem gólov, no exceloval hlavne Maroš Kovaľ, ktorý strelil až päť z nich. „Odohrali sme veľmi slabú prvú tretinu. Boli sme zaspatí a hrali sme bez duše. Vo zvyšku súboja to z našej strany už bolo lepšie, ale veľmi sa nadrieme na góly. Škoda gólu na 5:2 v druhej tretine, kedy rozhodcovia veľmi zle posúdili situáciu. Hráč pri došvihu (neúmyselne, ale zodpovedá si za hokejku) hokejkou spravil tržnú ranu na tri stehy pri oku nášho hráča a miesto päťminútového trestu bol uznaný gól. Dosť možné, že sa zápas mohol vyvíjať inak. Ale celkovo rozhodcovia tento zápas zvládli, čo sa im nepodarilo počas druhého zápasu. Boli sme v ňom sústredenejší, ale nedarilo sa nám streliť gól, často sme nebojovali, len zo súperom, ale aj s rozhodcami. Tsunami hralo naozaj dobre, veľmi ťažko sa bránili jej protiútoky a hráči sú veľmi produktívni, čo chýba nám. Musíme sa na domáce zápasy lepšie pripraviť a sériu musíme otočiť. Zbrane v žiadnom prípade neskladáme,“ zhodnotil hrajúci tréner a kapitán FBK AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Finálová séria sa sťahuje do Trenčína a domáci tím má náročnú úlohu. Ak chcú hráči AS pomýšľať na zisk majstrovského titulu, musia oba zápasy vyhrať a dostať tak sériu do piateho zápasu, ktorý by sa odohral v Stupave.

 

Výsledky finále extraligy mužov:

 

1 – Finále – sobota 8. 4. 2017:

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín 6:3 (4:2, 1:1, 1:0)

 

2 – Finále – nedeľa 9. 4. 2017:

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín 8:4 (2:0, 5:1, 1:3), stav série: 2:0

späť