Tsunami to myslí vážne!

30.01.2017 18:49:10
Štyri kolá pred koncom základnej časti extraligy mužov je na prvom mieste tabuľky Tsunami Záhorská Bystrica. Svoj náskok jedného bodu pred druhým ATU Košice však môžu Bratislavčania zvýšiť o dva týždne, no musia zdolať doma FBK AS Trenčín. Majstri si súboj ďalšieho kola už predohrali.

Tsunami vyhralo jednoznačne 13:5 v Košiciach nad Žltým Snehom a dobre rozbehnutý tím to s víťazstvom po základnej časti zrejme myslí naozaj vážne. Žilinské „Kobylky“ sa po dvoch prehrách opäť nadýchli k záchrane. Výhrou 8:3 nad bratislavským iClinic VŠK FTVŠ UK sa odlepili zo dna tabuľky, kam poslali opäť nováčika Žltý Sneh Košice.

 

Prešovčania zabrali v Trenčíne a o zisku dvoch bodov z troch možných, rozhodli v samostatných nájazdoch. „Toto víťazstvo sa v tíme tvorilo už v priebehu týždňa pred zápasom, kedy sme pochopili, že už končí sranda a treba aj na ihrisku ukázať potenciál, ktorý v Prešove máme. Šťastie v predĺžení a v nájazdoch sa priklonilo spravodlivo k tímu, túžiacemu viac po víťazstve,“ povedal spokojný strelec dvoch gólov v tomto stretnutí Martin Joščák z FBC Mikuláš Prešov.

 

Úradujúci majstri FK ATU Košice v tomto roku už po tretí raz prehrali. Ich ďalším premožiteľom sa stali hráči Nižnej, ktorí v Tvrdošíne uspeli a ozbíjali Východniarov tesným skóre 6:5. Netešia sa ani Záhoráci zo Skalice, ktorí nestačili na vicemajstra a prehrali s Florkom 8:12.

 

Spávať nebudú kľudne ani florbalisti bratislavského Lida. Po domácej prehre 1:9 s FBK AS Trenčín sa posledným dvom družstvám tabuľky nevzdialili a sú ohrození účasťou v baráži, prípadne priamym zostupom. „Prehra dosť vysoká a krutá. Na úvod musím povedať, že vyhral zaslúžene lepší tím. Akurát ten rozdiel bol trochu drsný. Najmä v prvej tretine sme mali viac šancí a keby sme ich premenili, zápas by sa vyvíjal inak. Absolutórium si zaslúži Dominik Turek, ktorý nás opäť raz vychytal. Zostávajú nám prakticky tri možnosti – účasť v play off, baráž a o tej tretej ani neuvažujeme. Pokúsime sa získať v posledných zápasoch čo najviac bodov a keď sa nám to podarí, nemusíme sa pozerať na ostatných,“ skonštatoval tréner ŠK Lido Prírodovedec Gabriel Mészáros.

 

Výsledky Extraligy mužov:

 

18. kolo – sobota 28. 1. 2017:

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – iClinic VŠK FTVŠ UK 8:3 (0:1, 4:1, 4:1)

 

Žltý Sneh Košice – Tsunami Záhorská Bystrica 5:13 (2:3, 0:3, 3:7)

 

ŠK 1. FBC Trenčín – FBC Mikuláš Prešov 6:7 sn (3:2, 2:3, 1:1, 0:0, 0:1)

 

TJ A-FbO Nižná – FK ATU Košice 6:5 (3:1, 1:2, 2:2)

 

FbO Florko Košice – FBC Skalica 12:8 (3:0, 5:3, 4:5)

 

ŠK Lido Prírodovedec – FBK AS Trenčín 1:9 (1:4, 0:2, 0:3)

 

Aktuálna tabuľka po 18. kole:

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK AS Trenčín

späť