Tsunami vstúpilo do finále víťazne

07.04.2018 18:02:27
Úradujúci majstri mužskej extraligy Tsunami Záhorská Bystrica, dnes v prvom finálovom súboji proti FK Florko Košice zaknihovali úspešný štart domácim víťazstvom 8:2 a ujali sa v sérii vedenia 1:0 na zápasy.

Do zápasu vstúpili lepšie domáci hráči, ktorí sa na začiatku tretej minúty ujali vedenia presným zásahom Michala Šteinhübela. Onedlho však Florko vyrovnalo a strelcom, ktorý otvoril hosťom gólový účet bol Michal Kročko. Majstri sa s týmto stavom nezmierili a do útoku zavelil hrajúci tréner Martin Kubovič, ktorý premenil nariadené trestné strieľanie a zvýšil na 2:1 pre Tsunami. Do prestávky zvýšil nádeje na úspech domáceho tímu Matyáš Němec.

 

Aj druhú tretinu vyhrala Záhorská Bystrica a dokonca rovnakým skóre. Bol to práve Kubovič, ktorému dnes išla karta, pretože strelil v druhej časti hetrik. Košičania kontrovali Jakubom Grichom a tak odchádzali družstvá do šatní za stavu 6:2 pre Tsunami.

 

Záverečné dejstvo prinieslo dva góly a to do prázdnej brány hostí. Tsunami počas celej tretiny rozumne udržiavalo svoj náskok a Florku nezostávalo nič iné, než odvolať brankára a pokúsiť sa niečo s nepriaznivým výsledkom spraviť. To využili domáci a zvýšili na konečných 8:2. „Na Florko sme sa dobre pripravili a do bodky platilo, čo sme si o hre nášho súpera pred zápasom povedali. Taktiež sme všetci opäť splnili taktické pokyny, čo sa prejavilo nielen na hre ale aj na výsledku. Celý zápas sme vyhrávali a ku koncu sme rozumne udržiavali svoj náskok. Veľmi nás mrzí zranenie Luciena Haraslína, ktorého musela odviezť sanitka do nemocnice. Veríme, že bude čoskoro v poriadku,“ povedal hrajúci tréner Tsunami Martin Kubovič.

 

Tréner košického Florka Jan Holovka zhodnotil dnešný finálový súboj nasledovne: „Dnes sme  prehrali úplne zaslúžene. Počas prvej tretiny akoby sme prakticky ani neboli na ihrisku. Musíme si rýchlo uvedomiť, že nič nie je zadarmo. Tretiu tretinu tlačíme súpera a nie sme schopní trafiť ani bránu. Zajtra je však ďalší deň a my musíme nastúpiť s úplne iným prístupom.“

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FK Florko Košice 8:2 (3:1, 3:1, 2:0)

späť