Tsunami vyhralo v derby proti nováčikovi „s odretými ušami“

16.03.2019 19:23:25
Keď si vyberali po skončení základnej časti v telefonickom výbere zástupcovia Záhorskej Bystrice za svojho súpera do štvrťfinále bratislavský Snipers zrejme nečakali, že to bude až tak húževnatý protivník. Tsunami dnes vybojovalo prvý bod v sérii, ale na tesné víťazstvo 3:2 sa všetci jeho hráči poriadne nadreli...

Po opatrnom úvode sa ako prví ujali vedenia domáci hráči zo Záhorskej Bystrice. Strelecký účet tohtoročného play-off otvoril Peter Dobrovodský. Netrvalo ani minútu a hostia zásluhou Vladimíra Roziaka prakticky okamžite vyrovnali. Vyrovnaná partia a určitá opatrnosť pokračovala vo zvyšných minútach a tak diváci v Stupave do prvej sirény gól už nevideli.

Druhá časť bola o niečo úrodnejšia pre obhajcov majstrovského titulu. V polovici súboja sa počas jednej minúty presadil domáci kanonier Oliver Kubaský, ktorý tak získal pre svoj tím dvojgólový náskok. Opäť sa však strelci oboch družstiev odmlčali a tak odchádzali do šatní spokojnejší hráči Tsunami.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani v záverečnej tretine, no drámu privodili hráči Snipers, ktorých vrátil do zápasu svojim druhým gólom Roziak – 3:2. Aj napriek enormnej snahe v závere sa hosťom vyrovnať nepodarilo, no úspešný nováčik súťaže opäť potvrdil, že s ním treba počítať a že Tsunami to mať vo štvrťfinále jednoduché nebude.

Tréner Ján Purc (Tsunami Záhorská Bystrica): „Neočakávali sme vysoké víťazstvo. Je to play-off a my si uvedomujeme, že celá séria bude náročná a bojovná. Máme za sebou zatiaľ len úvodný súboj a uvidíme ako sa to vyvinie ďalej. Súper nás špeciálne neprekvapil a keďže sme dnes vyhrali neplánujeme ani žiadne zmeny v zajtrajšom zápase.“

Tréner Dárius Siheľský (Fat Pipe Snipers Bratislava): „Mrzí nás hlavne nevyužitá päťminútová presilovka, inak si myslím, že sme zahrali dobrý zápas a veríme si v nasledujúcom súboji. Verili sme, že máme na víťazstvo, no nevyšlo to, ale zajtra bude potrebné premeniť šance...“

Tsunami Z. Bystrica – Fat Pipe Snipers Bratislava 3:2 (1:1, 2:0, 0:1), stav série: 1:0