Tsunami zaváhalo, Nižná zvýšila náskok

12.02.2018 10:04:10
Najvyššia celoštátna súťaž mužov extraliga, pokračovala zápasmi devätnásteho kola. Pozíciu lídra si dokázali vylepšiť florbalisti Nižnej, ktorí vydreli tesné víťazstvo v Košiciach s ATU a keďže majstrovské Tsunami zaváhalo v Trenčíne s 1. FBC, Oravčania odskočili Záhorskej na rozdiel štyroch bodov.

Lepší vstup do súboja ATU – Tsunami mali domáci Košičania, ktorí sa ujali vedenia, no hostia do prestávky skóre vyrovnali. Druhá časť patrila ATU, ktoré sa dostalo do vedenia 4:2. Záverečná časť však z hľadiska gólov bola záležitosťou Nižnej, ktorá tromi gólmi otočila zápas a zvíťazila 5:4. „Na tento dôležitý zápas sme mali čas sa pripraviť a jediné, čo sme z Košíc chceli brať, boli tri body. A to najmä z dôvodu, aby sme sa opäť naladili na víťaznú nôtu pred play-off a udržali si prvé miesto v tabuľke. Súboj mal od začiatku náboj a Košičania využívali každý nedostatok v našej taktike. Snažili sme sa ich zatvárať na jednu stranu, ale bravúrne sa cez nás dostávali do útočnej zóny. Po dvoch tretinách bolo jasné, že treba niečo zmeniť a vrátiť sa ku hre, ktorú hráme celú sezónu. Ukázalo sa, že to bol dobrý ťah a naša hra začala konečne vyzerať. S dávkou šťastia sa nám podarilo zápas otočiť i keď musím priznať, že tento zápas mohol vyhrať ktokoľvek. Musím podotknúť, že podal skvelý výkon brankár Dominik Turek, ktorý mal hráčov ATU prečítaných a veľa krát nás podržal,“ skonštatoval kapitán TJ A-FbO Nižná Tomáš Reguly.

Do Trenčína cestovali úradujúci majstri zo Záhorskej Bystrice a veru domáci sa na nich poriadne pripravili. Tsunami viedlo v zápase len jediný raz a to 0:1, no FBC otočilo a odvtedy už nepripustili aby sa Tsunami dotiahlo, čo vyústilo do konečného víťazstva 10:7. „Zápas proti Tsunami začal s miernym oneskorením. Ani jednému tímu to však neubralo na chuti. Od úvodu sa hralo vo vysokom tempe a hrať proti majstrovi je výzvou pre každého hráča. Osobne mám preskákané už dosť, ale plne rešpektujem silu a kvalitu súpera. Som rád, že v rámci prípravy sme sa dali dokopy a proti Záhorskej Bystrici sme od začiatku poctivo plnili úlohy najmä v defenzíve. Dve tretiny sme udržali Tsunami na dvoch góloch. Podržal nás brankár svojimi výbornými zákrokmi. Tretie dejstvo bola neskutočná prestrelka, ktorá sa divákom zrejme páčila, ale trénerom asi veľmi nie. Víťazstvo nás potešilo, dúfam že zostaneme kľudne na zemi a odrazíme sa pred a do play-off ku dobrým výkonom,“ zhodnotil hráč 1. FBC Florbal Trenčín Juraj Lamačka. Kvalitnú hru súpera uznal aj kapitán majstrovského Tsunami Jakub Horecký: „Vstup do súboja sme mali dobrý, prvých desať minút prvej tretiny sme hrali podľa pokynov, ale potom nastal nejaký skrat. Nevedeli sme premeniť vyložené šance a Trenčín naopak trestal z každej možnosti. Snažili sme sa zápas otočiť, ale Trenčania boli veľmi produktívni a hneď ako sme sa k nim gólovo priblížili, zase nám odskočili aspoň o dva góly. Na konci sme bojovali v hre bez brankára, padli síce dva góly, ale nestačilo to. Poučíme sa z tohto zápasu a opäť vieme na čom máme pracovať.“

V druhej polovici tabuľky sa bojuje o posledné miestenky do prvej osmičky a veru taktiež sa tam dejú zaujímavé veci. Nádejnú situáciu na play-off zahodil bratislavský Hurikán, ktorý prehral v Spišskej Novej Vsi 6:10. Taktiež ôsme Lido zdramatizovalo boj, pretože chlapci podľahli poslednému Sabinovu 4:5 a tak je situácia ešte úplne otvorená. Tri body si pripísali hráči FBK AS Trenčín, ktorí zvíťazili 8:5 v Prešove a priblížili sa k tretej pozícii za ATU Košice na rozdiel jedného bodu.

Výsledky extraligy mužov:

19. kolo – sobota 10. 2. 2018:

FBC Young Arrows Spišská Nová Ves – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 10:6 (3:1, 4:2, 3:3)

FaBK ATU Košice – TJ A-FbO Nižná 4:5 (1:1, 3:1, 0:3)

FBC Mikuláš Prešov – FBK AS Trenčín 5:8 (2:3, 0:2, 3:3)

FBC Predator Sabinov – ŠK Lido Prírodovedec 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

1. FBC Florbal Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 10:7 (3:1, 2:1, 5:5)