Turek príde večer a Komačka sa lieči

25.11.2016 14:29:32
Slovenská reprezentácia mužov v týchto dňoch na Skalke pri Kremnici dolaďuje posledné detaily pred odchodom na Majstrovstvá sveta, ktoré sa od 3. do 11. decembra uskutočnia v lotyšskej Rige.

„Máme pred sebou tri tréningové jednotky, na ktorých si chceme zopakovať všetky obranné a útočné systémy a vrátime sa k nácviku hry v presilovke a v oslabení. Rovnako máme pred sebou video rozbory našich súperov, ktorých máme v skupine. Taktiež si pozrieme hru prípadných ďalších protivníkov, ktorými môžu byť Nóri, Lotyši, alebo Česi. Na samotnom šampionáte budeme mať málo času na podobné rozbory a tak ho využívame teraz,“ povedal tréner Slovenska Petr Koutný.

 

Slovenskí reprezentanti sa vybrali do horského prostredia, ktorým Skalka pri Kremnici rozhodne je. „Túto lokalitu vyberal náš manažér Lubomír Klosík. Chceli sme aspoň na chvíľu zmiznúť z veľkého mesta niekam, kde je kľud,“ dodal Koutný.

 

Na záverečnom sústredení by sa mali zúčastniť všetci nominovaní hráči, no jeden predsa len chýba. Je ním brankár Dominik Turek, ktorý má neodkladné pracovné povinnosti a k družstvu sa pripojí dnes večer. Tréner Koutný však dnes dal voľno ešte jednému hráčovi: „Na zraz prišiel mierne prechladnutý Václav Komačka, ktorému sme dnes dali voľno, ale ja verím, že sa rýchlo dá do poriadku a bude môcť s nami pokračovať nielen v tréningoch, ale aj na Majstrovstvách sveta.“

 

Chlapci sa v nedeľu poberú do svojich domovov, aby sa už v stredu stretli v Nitre, či Žiline, nastúpili do autobusu a nabrali smer Riga.

späť