Turek privádzal Trenčanov do zúfalstva

24.03.2019 19:27:19
Košické ATU postupuje do semifinále, pretože v dnešnom zápase dokázalo zvíťaziť pod hradom Matúša Čáka nad 1. FBC Florbal Trenčín 9:3. Domácich strelcov však privádzal k šialeným stavom brankár hostí Dominik Turek, ktorý pochytal aj nemožné.

Pevný základ istoty a neskoršieho úspechu Východniarov sa zrodil už počas prvej tretiny. Domáci tím hral výborný florbal a vypracoval si množstvo gólových príležitostí, no hosťujúci gólman Dominik Turek v bránke ATU dnes proste čaroval! Aj preto mali domáci hráči po prvej siréne na svojom gólovom účte nulu a hostia trafili do čierneho raz. Gól ATU vsietil Dominik Lehel Németh.

Trenčania sa nevzdávali a bojovali, čo im sily stačili. Boli to však Košičania, ktorí postupne navyšovali skóre. Až za stavu 0:4 sa konečne dočkali aj domáci. Tureka prekonal Norbert Ondrášik, ktorý uzavrel skóre druhej tretiny na 1:4 pre hostí.

Presný zásah domácich nabudil a do záverečnej časti vstúpili s ešte väčšou vervou, čo sa im oplatilo. Počas jednej minúty znížili Šimon Hatala s Michalom Amrichom na 3:4 a domáci boli opäť v hre. Zlom nastal medzi šiestou až ôsmou minútou. Najprv zvýšil na 3:5 pre ATU počas vlastného oslabenia Šimon Leško a o ďalšiu minútu dostal Košičanov do trojgólového dištancu Tomáš Turcsányi. To bolo na Trenčanov už priveľa a v ďalšom priebehu inkasovali ešte tri ďalšie góly, čo znamenalo ich prehru 3:9 a koniec sezóny...

Športový riaditeľ Ivan Piovarči (1. FBC Florbal Trenčín): „Kto sa dnešného zápasu osobne nezúčastnil a prečítal si konečný výsledok asi neuverí, že sme viac ako polovicu zápasu lepším družstvom a nevzdávali sme sa ani za mimoriadne nepriaznivého stavu. Košičanov podržal brankár Turek a v útoku boli hostia strelecky efektívnejší a preto dnes zvíťazili.“

Tréner Róbert Bučko (FaBK ATU Košice): „Dôležité bolo, že ešte včera večer sme prehru vypustili z hlavy a začali sa pripravovať na dnešný súboj. Dnes rozhodla skutočnosť, že sme boli podstatne viac efektívnejší v koncovke než včera, no pravdou je, že sme počas prvej tretiny mohli prehrávať aj 0:4, pretože Trenčania si vypracovali veľa príležitostí, no Turek všetko vychytal.“

1. FBC Florbal Trenčín – FaBK ATU Košice 3:9 (0:1, 1:3, 2:5), konečný stav série: 1:3