"Turo“ sa už teší domov

16.12.2016 16:37:52
Po mesačnej prestávke, ktorú vyplnili Majstrovstvá sveta mužov v lotyšskej Rige, sa opäť otvoria brány extraligových hál. Najvyššia súťaž mužov má pred sebou súboje 13. kola. Čaká nás šláger o prvé miesto tabuľky!

V Košiciach sa zajtra odohrá dôležitý súboj medzi úradujúcimi majstrami FK ATU Košice a aktuálne druhým tímom tabuľky FBK AS Trenčín. Je to súboj prvého družstva tabuľky s druhým. Medzi Košicami a Trenčínom je len jednobodový rozdiel a tak v prípade víťazstva hostí, to budú práve oni, ktorí by prečkali Nový rok na extraligovom tróne. Vo vzájomnom súboji sa v Trenčíne zrodila remíza 5:5 a v predĺžení dokázali Trenčania vyhrať. Pikantériou je aj skutočnosť, že v bránke hostí sa objaví odchovanec ATU a slovenský reprezentant Dominik Turek. „Veľmi sa teším domov, na halu, či košických fanúšikov a samozrejme aj na svojich bývalých spoluhráčov. Hájim však farby iného klubu a preto si v zápase nič nedarujeme a ja si s Trenčanmi idem po víťazstvo! Uvedomujeme si náročnosť tohto súboja, no v každom prípade chceme zvíťaziť. ATU je náročný súper, no podľa mňa sme sa dostatočne pripravili. Jeden súboj sme už doma vyhrali, čo nás teší. Bude veľmi dôležitá obranná činnosť a taktiež ako zachytajú brankári,“ povedal brankár FBK AS Trenčín Dominik Turek, ktorý sa už cestou domov zo šampionátu v autobuse hecoval s bývalými spoluhráčmi. „Najviac si nakladáme s Mišom Kročkom, ktorého do dnes mrzí prehra zo septembra a taktiež sa občas podpichneme s kapitánom Pelegrinom,“ dodal „Turo,“ ako ho prezývajú všetci známi.

 

S otázkou, kto je vo väčšej výhode, brankár, ktorý pozná celý súperov tím, alebo hráči, ktorí poznajú dokonale súperovho brankára, sme sa obrátili na mladého kanoniera ATU a taktiež slovenského reprezentanta Michala Dudoviča: „Myslím si, že je vo väčšej výhode brankár, ktorý pozná celý tím, no ja osobne nepozerám na to, či proti mne stojí v bráne bývalý spoluhráč. Beriem všetkých rovnako, čiže nejaký špeciálny recept na góly pre „Tura“ nemám... So spoluhráčmi spravíme v tomto zápase všetko pre to, aby sme sa udržali na prvom mieste a verím, že sa nám to podarí.“

 

Na Oravu do Tvrdošína cestuje Tsunami Záhorská Bystrica, ktorá je aktuálne na treťom mieste tabuľky. Nižná chce družstvu Tsunami odplatiť prehru 6:8. Vysokoškoláci z tímu VŠK FTVŠ Lafranconi majú pred sebou domáci súboj proti Skalici. Bratislavčania potrebujú bodovať aby sa prebojovali do prvej osmičky, ktorá im zaručí účasť v play off.

 

Východniarske derby sa odohrá v Prešove, kde miestny Mikuláš hostí nováčika a posledný tím tabuľky Žltý Sneh Košice. Aj počas druhého zápasu pôjde v Bratislave o veľa. Domáce Lido sa pokúsi zdolať ŠK 1. FBC Trenčín. Je to taktiež bitka o body pre pozíciu do play off.

 

Kolo dohrajú v nedeľu na pravé poludnie v Žiline. Dmáce „Kobylky“ sa stretnú s vicemajstrom FbO Florkom Košice.

 

Program Extraligy mužov:

 

13. kolo – sobota 17. 12. 2016:

 

14.00 hod – TJ A-FbO Nižná – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH, Školská, Tvrdošín)

15.30 hod – VŠK FTVŠ Lafranconi UK – FBC Skalica (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – FK ATU Košice – FBK AS Trenčín (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – Žltý Sneh Košice (ŠH, ZŠ Sibírska, Prešov)

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – ŠK 1. FBC Trenčín (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

 

Nedeľa 18. 12. 2016:

 

12.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FbO Florko Košice (ŠH ZŠ V. Javorku 32, Žilina)

späť