Tvrdošín čaká náročná sezóna

03.10.2016 20:13:20
Všetky celoštátne súťaže sú už v plnom prúde a svoju ouvertúru má za sebou aj Extraliga žien. Počas predchádzajúceho víkendu sa odohralo deväť zápolení.

Do čela tabuľky sa hneď od začiatku posadilo Pruské, tak ako sa na úradujúceho majstra patrí. V domácich zápasoch v Dubnici nad Váhom zdolali bratislavské družstvo Lafranconi UK 5:3. V tomto zápase však viac ako polovicu času ťahali za kratší koniec. Bratislavčanky viedli 2:0 aj 3:1, no Pruské dokázalo otočiť skóre na konečných 5:3. Vo včerajšom súboji s Nitrou to už bola iná pesnička. Dievčatá z Považia rozobrali svoje súperky v pomere 13:0.

 

Nitra sa po dvoch kolách nachádza na poslednom mieste tabuľky, pretože prehrala aj v sobotu v Nemšovej 4:11. Práve Nemšová má rovnako plný počet bodov, pretože dokázala v domácom prostredí zdolať aj bratislavský tím Lafranconi UK 6:2. Tretím družstvom, ktoré doposiaľ nestratilo ani bod je FBC Mikuláš Prešov. Východniarky vyhrali na palubovkách súperov rovnakým výsledkom 11:5 a to najprv v Kysuckom Novom Meste a včera aj na Orave v Tvrdošíne.

 

Oravčanky majú pred sebou zrejme najhoršiu sezónu. Pri družstve ukončil svoju činnosť úspešný tréner Michal Cvanciger a množstvo skúsených hráčiek ukončilo svoju kariéru. Kormidlo prevzal kouč Milan Burdeľ, ktorý nemá vôbec jednoduchú úlohu. Tvrdošín prehral doma s Michalovcami 5:7 a 5:11 s Prešovom. „Súboj proti Michalovciam hodnotím ako nešťastný. Mali sme niekoľko príležitostí, ktoré sme nedokázali využiť hlavne v tretej tretine a súper si už náskok, ktorý si vybudoval v prvej polovici zápasu, rozumne postrážil. Máme však veľmi omladený tím a dievčatám chýbajú skúsenosti,“ povedal tréner Milan Burdeľ a k prehre s Prešovom dodal: „Prešov bol jednoznačne lepším tímom, ktorý disponuje výraznými individualitami ako Cupráková, či Lupačová a tieto dievčatá išli na viac ako sto percent. Navyše naše niektoré staršie hráčky prišli na zápas nevyspaté, pretože mali povolené zúčastniť sa svadby dnes už bývalej hráčky Tvrdošína a reprezentantky Miloty Hutirovej.“ Treba poznamenať, že Tvrdošín na tieto dva súboje „obetoval“ dve hráčky Michaelu Ješšovú s Miriam Bukovou, ktoré prestúpili do Spišskej Novej Vsi kvôli účasti Východniarok na EuroFloorball cupe v nemeckom Weissenfelse. Vicemajsterky zo Spiša odohrali počas víkendu len jeden duel a to doma proti Banskej Bystrici, ktorý dokázali zvíťaziť jednoznačne 16:3. Kysucké Nové Mesto včera zdolalo 5:4 v predĺžení Eastern Wings Michalovce.

späť