Tvrdošín je na najlepšej ceste za titulom

23.03.2014 17:53:53
Po výsledkoch 8:7 po predĺžení a 10:3 si pod Zobor vezie dva mečboly.

V druhom zápase finálovej série ženskej extraligy, do ktorej lepšie vstúpil FBK Tvrdošín, sa očakával vyrovnaný súboj ako v stretnutí číslo jeden. Už pri rozcvičke sa hostky predstavili v oklieštenej, deväťčlennej zostave.

V prvej časti hry to však na hre ŠK Slávia SPU DFA Nitra nebolo vôbec poznať.  Na prvý gól si zaplnená ŠH v Tvrdošíne musela počkať až do ôsmej minúty, keď sa nemýlila Viktória Bobotová. Na jej gól u o pár sekúnd odpovedala kapitánka Nitry Romana Janegová. Do konca tretiny zostávalo päť minút. Za tento krátky časový úsek napli sieť domáce Michaela Ješšová a dvakrát Monika Stredanská. Odpoveďou hráčok spod Zobora bol gól Petry Kňažkovej.

V druhom dejstve nechceli domáce pripustiť drámu zo včera a tak gólmi Veroniky Paňkovej Miloty Hutirovej odskočili súperkám už na 6:2. Po peknej akcii znížila Monika Trnková, no to bolo zo strany Nitry všetko.

V poslednej dvadsaťminútovke sa, aj vďaka výbornému výkonu Martiny Pilšákovej,  napínala sieť len za Veronikou Stredanskou. Hneď na začiatku tretiny trafila Hutirová a definitívne rozhodla. Čiernou škvrnou na zápase je aj incident z 52. minúty, keď hosťujúca Jana Dudášová musela predčasne pod sprchy. V päťminútovej presilovke skórovali Mária Jurinová Monika Stredanská a Milota Hutirová, pričom pre posledné dve menované to boli hattrickové zásahy. Po záverečnom hvizde na tabuli svietilo skóre 10:3.

„Dnes to už nebol tak vyrovnaný zápas. Chýbalo nám trio hráčok, ktoré odišlo do Rakúska plniť si futbalové povinnosti. Mrzí ma červená karta, emócie zohrali svoju rolu,“ vyhlásil vedúci družstva z Nitry Marián Janega.

„Dnes sme prehrali, no viac nás mrzí včerajší duel, ktorý nám ušiel pomedzi prsty. Nepremenili sme veľa šancí. Veríme, že to doma zvrátime,“ povedala útočníčka hostiek Petra Kňažková.

Sme spokojní, vyhrávame dva nula. Chceli by sme v nastolenom trende pokračovať. Hostkám chýbali kľúčové hráčky a aj sily. Využili sme to, zrýchľovali sme hru a to bol kľúč k úspechu,“  podotkol tréner FBK Tvrdošín Michal Cvanciger.

„Zápas sme hrali vo vlažnom tempe, začali sme akosi ľahko. Ku koncu duelu sme už hrali na tri útoky, čo nám pomohlo. Sme rady, že si do Nitry vezieme mečbaly,“ nechala sa počuť strelkyňa hattricku Milota Hutirová.