Tvrdošín nezaváhal a čaká ho premiéra vo finále extraligy žien

16.03.2014 08:56:30
Na meno svojho súpera si však musí ešte počkať.

Konečne sa to podarilo. Oraváčky v playoff ešte neprehrali a na východe drámu nepripustili. Pobijú sa tak titul. Väčšina hráčok i realizačný tím tak po prvýkrát v kariére okúsia chuť finálových bojov.

Športová hala v Prešove sledovala, ako MŠK Tvrdošín porazil 6:3 FBC Mikuláš Prešov. Pritom to tak vôbec nevyzeralo, pretože spojený klub hral veľmi umne.

„Prvú tretinu sme prespali a aj keď sme mali optickú prevahu veľmi málo sme ohrozovali súperovu bránu. Na konci Prešov potrestal našu nedisciplinovanosť a ujal sa vedenia 2:0. Našťastie sme v druhej tretine rýchlo otočili skóre a v tretej spečatili náš postup,“ povedal tréner Tvrdošína Michal Cvanciger

FBC Mikuláš Prešov dosiahol svoje maximum, prebojoval sa medzi najlepšiu štvorku, no na FBK Tvrdošín to nestačilo. Ten si bude musieť počkať na meno svojho súper, ktorý vzíde z duelu medzi ŠK Slávia SPU DFA Nitra a ŠK 98 Pruské.

Z Oravy to je na východ poriadny kus cesty. Ten spoločne s hráčkami absolvovali aj fanúšikovia hostiek.

Na Východ sme šli s jasným cieľom a to ukončiť sériu 3:0. Síce sme sa zo začiatku potrápili a zbytočnými oslabeniami si sťažili zápas, tak aj tak sa nám podarilo postupne nastrieľať potrebne góly a zvíťaziť. Určite veľká vďaka patri aj našim fanúšikom, ktorí nás prekvapili a prišli na zápas. Prešov nás síce kvalitne potrápil, ale myslím si, že dnes sme boli o kúsok lepšie a hladnejšie po postupe a som rada, že sa nám to konečne splnilo,“ tešila sa Barbora Spišiaková.