Tvrdošín nie je lídrom tabuľky

08.09.2015 10:17:00
Lídrom ženskej Extraligy je po dvoch kolách FBK Kométa Spišská Nová Ves. Úradujúce majsterky z Tvrdošína totiž doma zakopli s Pruským.

V úvodnom kole najvyššej súťaže žien sa zrodili až tri nerozhodné výsledky a tak sa muselo predlžovať, či ísť až do samostatných nájazdov. Dvojnásobný majster FbK Tvrdošín privítal v sobotu doma bronzový tím minulej sezóny ŠK 98 Pruské. Po vyrovnanom priebehu rozhodli dievčatá z Považia o svojom víťazstve 4:2 až v záverečnej tretine. „Do sezóny sme vstúpili v oklieštenej zostave. Chýbalo nám viacero opôr a do bránky sme postavili až tretiu brankárku, ktorá patrí ešte do dorastu. Proti Pruskému mali až tri naše dievčatá extraligovú premiéru. Napriek tomu si myslím, že sme odohrali vyrovnaný zápas. Šance sa striedali na oboch stranách. Súper nám odišiel na rozdiel dvoch gólov, čo sme sa pokúsili zmeniť hrou bez brankárky štyri minúty pred koncom, no nepodarilo sa nám to,“ zhodnotil úvodné vystúpenie svojho družstva kouč Michal Cvanciger.

 

V Nemšovej, ktorá tiež výrazne omladila svoj káder už Oravčanky na plno bodovali, hoci zaknihovali víťazstvo len o jediný gól 5:4. „Po sobote sme prišli o Moniku Stredanskú, ktorá odohrala svoj prvý a posledný zápas sezóny. Odcestovala totiž študovať do Portugalska. Nastúpila však Miriam Buková, ktorá si zahrala sotva desať minút a zranila si členok. Do bránky sme postavili Katarínu Szaboovú, ktorá by radšej hrávala než chytala v bránke. V Nemšovej nás čakala búrlivá atmosféra a keď sme v polovici zápasu viedli 4:0 sa zdalo, že je všetko ako má byť. Niekoľkými chybami sme Nemšovú postavili na nohy a v závere bolo ešte celkom horúco,“ povedal Cvanciger a dodal: „V tejto sezóne obetujeme niekoľko zápasov, aby sme sa zohrali a našli optimálne zloženie tímu do play off.“

 

Netradičným lídrom o skóre pred Pruským je po dvoch kolách FBK Kométa Spišská Nová Ves. Východniarky zvalcovali v derby doma FBC Mikuláš Prešov 13:1 a zdolali aj nováčika Eastern Wings Michalovce 7:2. „Už v príprave sme sa dobre naladili víťazstvom na turnaji v Slavičíne, čo sme zúročili v úvodnom zápase proti Prešovu a v podstate aj proti Michalovciam. Mali sme trochu smolu v tom, že sme sústredili hru na jednu päťku, pretože nám v tíme šarapatí maródka, no zvládli sme to. Chceli sme šesť bodov a tie sme získali, čiže na úvod spokojnosť,“ zhodnotil vystúpenie svojho družstva tréner Jozef Grega, ktorý sa netají vyššími ambíciami svojho tímu v súčasnej sezóne: „Chceme urobiť zasa o krok viac a teda sa dostať do finále.“ V súčasnosti však ťahajú celý tím najmä tri hráčky, sestry Paulína a Kristína Hudákové a Klára Grossová. Je v silách klubu udržať si kvalitné reprezentantky? Súčasný trend je skôr v štýle odchodov do zahraničia. „Dievčatá si predovšetkým musia dokončiť školu. Myslím si, že si ich dokážeme udržať ešte aj pre nasledujúcu sezónu,“ dodal kouč Spišiačok.

 

Zaujímavosťou je, že žiaden tím nemá po dvoch kolách v tabuľke získaných bodov nulu. Každé družstvo vrátane všetkých troch nováčikov už získalo minimálne jeden bod.

späť