Tvrdošín po 4. kole naďalej bez straty bodu sa usadil v čele tabuľky.

Nemšová s tesným víťazstvom v Modre. Pruské z horúcej Prešovskej pôdy víťazne.

Nedeľné dopoludnie patrilo ženskému florbalu. Ženská extraliga pokračovala 4. kolom. Dnes sa opäť darilo hosťujúcim celkom, ktoré bodovali naplno. Plné bodové zápisy si odváža Tvrdošín, Pruské i Nemšová.

FBC Mikuláš Prešov  –  ŠK 98 Pruské

1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Prešov mal včera nútené voľno a do zápasovej praxe zasiahol až dnes proti Pruskému. Celok z Považia sa na východe rozbiehal pomaly. Prešov dobrou defenzívou veľa šancí súperovi neponúkol. Pruské napokon jedno zaváhanie domácej defenzívy využilo. Vyrovnaný florbal pokračoval i v strednej časti hry. Gólovo sa darilo lepšie Pruskému, keď po  40. Minútach vyhrávalo 1:3. V záverečnej tretine sa Prešovu nepodarilo streliť kontaktný gól, ktorý by naštartoval domáci celok. Pruské si vedenie dvomi gólmi poistilo a odvrátilo ďalšie možné predĺženie. Prešov dnes Pruskému bol vyrovnaným súperom, ale bez efektívnej koncovky nemohol pomýšľať na body. Pruské si z horúcej prešovskej pôdy odváža po náročnom zápase plný bodový zápis.

VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava  –  FBK Tvrdošín

0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

V Bratislave na ľavom brehu Dunaja dnes vysokoškoláčky Hurikánu privítali lídra z Tvrdošína. Zápas sa rozbiehal pomaly. Tvrdošín sa prispôsobil od úvodu hre Hurikánu. Domáci dobre bránili a vyrážali do brejkov. Tvrdošínu sa v prvej tretine podarilo otvoriť skóre zápasu. V strednej časti hry sa obraz na ihrisku nezmenil. Menilo sa iba skóre zásluhou Tvrdošína, ktorý zvyšoval na 0:3. Záverečná tretina patrila hosťujúcemu celku, ktorý sa prebral. Hurikán sa strelecky nedokázal v zápase proti Tvrdošínu presadiť. Tvrdošín i po štvrtom kole zostáva bez porážky a udomácňuje sa v čele tabuľky.

FBC Blueberries Modra  –  NTS FK-ZŠ Nemšová

3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

V Modre dnes privítali Nemšovú. Celok z Považia nebol i dnes kompletný a chýbalo mu viacero hráčok. Modra chcela doma bodovať a súpera prekvapiť. V prevej tretine sa hrala vyrovnaná partia. Strelecké pokusy oboch celkov končili skôr na brankárkach alebo mimo bránu. V strednej časti hry sa gólovo presadili oba celky. Nemšová sa dostala tromi gólmi do vedenia. Modra šliapala po súperovi. V záverečnej tretine bolo všetko otvorené. Modra mala na dosah bod a predĺženie. Nemšová využila  v závere svoje šance a zápas do predĺženia nešiel. Modra po dobrom výkone dnes nezískala ani bod. Nemšová po tesnom víťazstve si odváža cenné tri body.