Tvrdošín po víťazstve v 3. kole nad Modrou putuje do čela tabuľky.

28.09.2013 20:10:12
Spišská Nová Ves prekvapila Pruské a zobrala mu body. Nemšová i bez opôr víťazne v Bratislave

V 3. kole  ženskej extraligy sa odohrali len tri zápasy. Kolo uzatvorí dohrávaný zápas Prešova s Nitrou, ktorá na východ pre zdravotné problémy necestovala. Dnes sa darilo najmä hosťujúcim celkom, ktoré si domov vezú body. Do čela tabuľky sa prepracoval Tvrdošín, ktorý doposiaľ nestratil bod.

FBK Kométa Spišská Nová Ves  –  ŠK 98 Pruské

6:7 sn. (3:2, 0:0, 3:4, 0:0, 0:1)

Spišiačky sa v novej sezóne po prvý raz predstavili doma na Spiši. Ženský florbal pod spišským hradom je novinkou a prvé kolo prilákalo na tribúny fanúšikov. Úradujúci majster sa nestihol zoznámiť s prostredím a už prehrával. Spišiačky si vypracovali vedenie 3:0. Pruskému sa podarilo domácu defenzívu prekonať v presilovej hre. S odchodom do šatní prišil kontaktný gól Pruského na 3:2. V strednej časti hry gól nepadol. Oba celky mali na skórovanie viacero vyložených šancí. Do tretej tretiny lepšie vstúpili domáce Spišiačky, keď ich gólový náskok začal rásť. Hosťujúci celok sa dostal do nepríjemnej situácie za stavu 6:2. Pruské sa do zápasu vrátilo. Spišiačky boli trestané v oslabových hrách, ktoré postavili súper na nohy. Pruské v hre šesť na tri vyrovnalo na 6:6 a zápas poslalo do predĺženia. V nadstavenom čase gól nepadol. Pruské nezužitkovalo úvodné sekundy v početnej výhode. Spišiačky svoje šance na víťazný gól spálili.

O víťazovi museli po prvý raz v sezóne rozhodovať samostatné nájazdy. V hre o bod uspeli lepšie hráčky Pruského, keď sa im podarilo premeniť dva samostatné nájazdy. Domáce Spišiačky vyšli naprázdno, ale bod s majstrom v premiére pred domácim publikom je cenný.

FBC BlueBerries Modra  –  FBK Tvrdošín

3:11 (0:1, 0:3, 3:7)

V Modre sa dnes predstavili hráčky z Oravy. Tvrdošínčanky nastúpil do zápasu vo vlažnom tempe. Modra s favoritom držala v úvodnej tretine krok. Tvrdošínu sa podarilo streliť otvárací gól zápasu. Modra s pozornou defenzívou pokračovala i v strednej časti ktorá na Tvrdošín platila. Pomaly rozbiehajúci stroj z Oravy prespal i strednú časť hry. Tvrdošínčanky sa po dvoch tretinách zobudili a začali sa presadzovať gólovo. Sedem gólová smršť sa zniesla v tretej tretine na domáce hráčky Modry. Domácim sa nepodarilo udržať s favoritom krok počas celých 60 minút, keď o vysokej prehre rozhodla najmä tretia tretina. Tvrdošín vonku nezaváhal a tretím víťazstvom v poradí sa vyškriabal na čelo extraligy.

VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava  –  NTS FK-ZŠ Nemšová

2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Do Bratislavy pricestovali hráčky Nemšovej. Dnes v zostave tímu z Považia chýbalo viacero stabilných hráčok zo základnej zostavy. Od úvodu sa hral vyrovnaný florbal s množstvom šancí na oboch stranách. V prvej tretine sa strelecky darilo lepšie domácemu celku. Nemšová v strednej časti hry jednogólové manko vyrovnala. V záverečnej tretine sa začínalo od nuly a všetko bolo otvorené. Hurikánu sa nepodarilo svoje šance premeniť na góly. Nemšová mala o kúsok navrch a dvomi gólmi to potvrdila. Vo vyrovnanom zápase dnes vyhral efektívnejší tím, ktorý dokázal svoje šance premeniť na góly. Nemšová aj bez svojich opôr vezie z Bratislavy tri body.