Tvrdošín potvrdil úlohu favorita

08.03.2015 19:41:45
Aj keď sa niekomu výška výhier majsteriek z Tvrdošína nad Spišskou Novou Vsou môže máliť, v zápasoch play off ide o zisk bodu za víťazstvo v zápase ako celok. Tvrdošín si so svojimi súperkami poradil po výhrach 9:4 a 7:3.

 

 

Štart obhajkýň titulu v oboch súbojoch nebol ideálny. Dovolili Spišiačkam skórovať a držať sa v hre, dokonca v druhom zápase hosťky po prvej tretine viedli 2:1. S pribúdajúcim časom však v oboch dueloch získali Oravčanky potrebný náskok, ktorý znamenal víťazstvá. „V prvom stretnutí sme začali dosť vlažne. Dievčatá neboli dostatočne dôrazné, súperkám sme nechávali veľa priestoru a občas nám hrozili nebezpečnými protiútokmi. Neskôr sme sa rozbehli, no v závere sme boli na lopte ale bez streleckých pokusov, čo nám ale stačilo aby sme zápas doviedli do víťazného konca. Rovnako ani dnes nebol náš výkon ideálny. Dievčatá neboli dostatočne agresívne, trápili sa v koncovke, súper čakal na brejky, no po zredukovaní zostavy na dve formácie sme dokázali zápas vyhrať bez väčších stresov. Musím pochváliť súperky, ktoré poctivo odbránili oba zápasy,“ zhodnotil tréner FbK Tvrdošín Michal Cvanciger.

 

Kouč Spišskej Novej Vsi Jozef Grega videl semifinálový dvojzápas nasledovne: „Vedeli sme, že sa nachádzame v úlohe outseidera a že nášho súpera môžeme len prekvapiť. Nezačali sme zle, no štyri inkasované góly za krátky čas v druhej tretine rozhodli o našej prehre. Aj v odvete sme začali pozorným bránením, čo sa prejavilo aj na výsledku po prvej časti hry, no opäť ako aj v základnej časti nám s Tvrdošínom nevyšla druhá tretina. V závere nám už chýbali sily na nejaký zvrat a skúsenejší súper si náskok postrážil.“

späť