Tvrdošín sa vrátil do čela ženskej extraligy

12.01.2014 16:48:05
Nedeľa priniesla 11. kolo ženskej extraligy

Ženská extraliga pokračovala nedeľný 11. kolom. Základná časť sa pomaly blíži k jej záveru, keď nám zostáva odohrať posledné tri kolá. Po novom si budú celky vyberať súperov do play off a preto je dôležité kto na ktorom mieste skončí. Dnes sa bojovalo o ďalšiu porciu extraligových bodov. Najväčším prekvapením je strata bodu Pruského s Prešovom, kde sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. V Ďalších zápasoch favoriti nezaváhali a nastrieľali svojim súperom dvojciferné výsledky.

FBK Tvrdošín : VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 10:5 (4:3, 1:1, 5:1)

Na Orave po Modre privítali vysokoškoláčky z Hurikánu. Tvrdošín doma nezvykne body púšťať a dnes tomu nebolo inak. Hoci sa domáci rozbiehali pomaly nedovolili súperovi veľa. Rýchle vedenie a menšia strata koncentrácie znamenali dotiahnutie sa Hurikánu. V strednej časti hry sa Tvrdošín tlačil pred bránu súpera, ale koncovka bola v katastrofálnom stave. Koncert nepremenených šancí pokračoval i v záverečnej tretine. Tu sa podarilo Tvrdošínu streliť i gól na vyše a dokráčať k pohodlnému víťazstvu. Výsledok však nedokumentuje obraz hry na ihrisku, ktorý mohol byť po premenených šanciach domácich vyšší.

ŠK 98 Pruské : FBC Mikuláš Prešov 8:7 sn. (2:1, 1:3, 4:3, 0:0, 1:0)

Pruské tentoraz zmenilo domáce prostredie a zavítalo do Púchova. V prvej tretine mali z hry viacej domáce hráčky. Pruské sa ujalo tesného jednogólového vedenia. V druhej tretine sa Prešov rozbehol a vývoj zápasu otočil tromi gólmi. V záverečnej tretine bolo horúco a rušno. Prešov viedol tri minúty do konca ešte 4:6. Pruské dokázalo zápas vyrovnať a ujať sa i vedenia. V samotnom závere vsadil Prešov na hru bez brankára, kde vyrovnal. V predĺžení zlatý gól nepadol a tak nasledovali samostatné nájazdy. V bráne Prešova Lihosithovú vystriedala Mládenková, ktorá nedokázala zabrániť Pruskému k zisku ďalšieho plusového bodu.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : FBK Kométa Spišská Nová Ves 18:2 (7:2, 2:0, 9:0)

Pod Zoborom sa predstavili Spišiačky. Nitra je doma silná a potvrdila to i dnes, keď vyprevadila Spišiačky s vysokou porážkou. Zápas od úvodu mali v rukách domáce hráčky a súperovi nedali šancu. Nitra sa už prepracoval na tretiu priečku v tabuľke. Spišiačky na výjazde na západ neoslnili a s dvomi prehrami cestujú domov.

NTS FK - ZŠ Nemšová   : FBC BlueBerries Modra 18:0 (6:0, 7:0, 5:0)

Nemšová s príchodom nového roku valcuje. Dnes prevalcovala Modru vysokým rozdielom. Nemšovanky na ihrisku dominovali a zdá sa, že zmena a nová klíma na Ostrove im prospela. Modra sa dnes nedokázala presadiť a streliť gól. Nemšovú v záverečných troch kolách základnej časti pred štartom play off preveria tri celky z hornej polovice tabuľky. Modru čaká výjazd na východ do Prešova a Spišskej.