Tvrdošín vyradil Nemšovú futbalovým skóre

17.03.2019 13:27:45
Štvrťfinálová séria medzi Tvrdošínom a Nemšovou je minulosťou. Rozhodol o tom dnešný zápas v Mútnom, kde sa podarilo domácemu Tvrdošínu zvíťaziť nad Nemšovou futbalovým výsledkom 1:0 a celú sériu vyhrali Oravčanky 3:1 na zápasy, čím si zabezpečili postup do semifinále!

Zrejme by nikto nepovedal, že úvodný gól, ktorý padol v polovici ôsmej minúty do bránky Nemšovej z hokejky domácej Michaely Dulkovej, bude zároveň posledným v celom zápase.

 

Hra bola takticky prepracovaná na oboch stranách a svoje tímy držali nad vodou aj obe brankárky. Na strane domácich Veronika Stredanská a na strane hostí Denisa Patková. Šancí sa striedalo na oboch stranách dostatok, no Oravčanky sa viac zatiahli a udržali čisté skóre až do konca, čo znamenalo ich tretie víťazstvo v sérii a postup do semifinále.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Milan Burdeľ (FBK Tvrdošín): „Boli sme dobre pripravení na Nemšovú a dievčatá zápas zvládli po taktickej stránke na výbornú. Chceli sme vyhrať a hrali sme do posledných síl a našou odmenou je postup. Chcem pochváliť všetky hráčky a spoločne veríme, že sa dostaneme až do finále.“

 

Tréner Jozef Grega (NTS FK – ZŠ Nemšová): „Odohrali sme rozpačitú prvú tretinu a čo sa neskôr ukázalo inkasovali sme v nej jediný gól zápasu. Vo zvyšku zápasu sa Tvrdošín zavrel v obrane a my sme ich brankárku nedokázali prekonať. Za predvedenú hru sa nemusíme hanbiť, no ak nestrelíme gól, nemôžeme chcieť zvíťaziť...“

 

FbK Tvrdošín – NTS FK-ZŠ Nemšová 1:0 (1:0, 0:0, 0:0), konečný stav série: 3:1

späť