Tvrdošín zaznamenal tretiu prehru

11.10.2014 19:17:33
Ani v zápase o piate miesto na Euro Floorball cupe nedokázali slovenské majsterky z Tvrdošína vyhrať. Nad ich sily bol druhý poľský tím MMKS Podhale Nowy Targ.

Dievčatá vyhrávali 2:0 aj 3:2, no s pribúdajúcimi minútami Poľky skóre otočili vo svoj prospech a Tvrdošín musel dobiehať. Skóre sa zastavilo na číslach 5:6 v prospech Nového Targu. „Obraz zápasu bol veľmi zlý, začali sme veľmi pomaly, hoci sme si povedali, že zahráme tak ako proti Nórkam. Vôbec to dievčatá nesplnili. Prispôsobili sme sa pomalej hre súperiek. Okrem toho sme vyprodukovali množstvo taktických chýb. Z toho vyplynulo množstvo inkasovaných gólov, ktoré nezodpovedajú kvalite súpera,“ zhodnotil posledný súboj turnaja tréner Tvrdošína Michal Cvanciger.

 

S celkovým vystúpením Sloveniek nie je kouč spokojný. „Odohrali sme druhý veľmi zlý zápas. Ak to zhodnotím, som z celkového pohľadu sklamaný. Na druhej strane je to pre naše baby veľká skúsenosť. Mohli sme vidieť nasadenie súperiek od začiatku až do konca zápasu, z čoho by si mali moje zverenkyne zobrať ponaučenie. Aj napriek tomu, že disponujeme reprezentantkami, nemáme vyvážený tím na všetkých postoch, čo sa na tomto podujatí ukázalo.“

 

Zvyšok dnešného dňa vyplnili Oravčanky sledovaním semifinálových zápasov mužov aj žien. Zajtra po ženskom finále odlietajú do Krakova, kde ich budú očakávať rodičia s autami a dopravia sa zvyšných sto kilometrov do Tvrdošína.

späť