Typl: „Dievčatá musia na sebe začať tvrdo pracovať!“

26.10.2016 10:32:40
Slovenská reprezentácia junioriek sa počas víkendu stretla v Trenčíne. Okrem dievčat z Rimavskej Soboty Kristíny Čintalanovej a Dominiky Vaslíkovej, sa zúčastnili všetky pozvané hráčky. Trojicu trénerov Vladimíra Gábora, Jaroslava Marksa a Jiřího Typla, čaká zložitá a náročná práca.

Sústredenie bolo zamerané predovšetkým na herné činnosti jednotlivca, ktoré trénerom veľa prezradili o individuálnych schopnostiach zúčastnených dievčat. „Tieto činnosti nám jednoznačne ukázali, že musíme popracovať na vedení lopty, či prihrávke, no tieto činnosti by mali s dievčatami drilovať predovšetkým kluboví tréneri,“ povedal na úvod jeden z trojice trénerov Jiří Typl.

 

Reprezentační tréneri majú predstavu o pravidelnom stretávaní sa s dievčatami na zrazoch a to približne raz do mesiaca. „Naplánované to všetko máme, otázka znie, či sme to schopní zvládnuť z hľadiska financovania, čo je skôr otázka na funkcionárov zväzu. Ak chceme konkurovať najlepším tímom sveta, musíme sa stretávať častejšie a odohrať veľa súťažných zápasov. Aj preto plánujeme najbližší zraz zorganizovať koncom novembra v Čechách, kde odohráme niekoľko zápasov s domácimi tímami v Českej Třebovej,“ dodal Typl.

 

Dievčatá sú pravidelne kontrolované. Majú tréningové denníky a okrem práce v domácom prostredí, absolvujú aj kondičné testovania. „V porovnaní s prvými štyrmi reprezentáciami na svete a taktiež s predchádzajúcou generáciou hráčiek v našom výbere, v kondícií dosť zaostávame. Žiaľ, tieto neduhy si dievčatá prinášajú z klubov, v ktorých pôsobia. Nie všetky totiž absolvujú potrebné množstvo tréningových jednotiek, či kondičného zaťaženia. Dievčatá však zároveň musia samé pochopiť, že ak sa chcú udržať na medzinárodnej úrovni, musia trénovať viac ako ostatní a to individuálnou formou. Je to jeden z hlavných cieľov, ktorý sme si vytýčili a musíme ho podstatne vylepšiť,“ skonštatoval český tréner v slovenských službách.

 

Na aktuálnom zraze sa podľa slov Jiřího Typla nezúčastnilo približne ďalších dvanásť reprezentantiek, ktoré dostanú priestor už v najbližšom období. Taktiež tréneri pristúpili k vyradeniu niektorých hráčiek, čím opäť zúžili káder slovenského výberu.

späť