Typl: „Kemp v Českej Třebovej splnil naše očakávania“

01.08.2017 10:04:42
Týždenný kemp v Českej Třebovej majú slovenské juniorské reprezentantky za sebou. Tréner Jiří Typl nám porozprával, ako bol spokojný s dievčatami a čo ich čaká v najbližšom období. Taktiež nám prezradila svoje pocity najmladšia účastníčka kempu Patrícia Štefánková.

Reprezentácia junioriek je v príprave na budúcoročné majstrovstvá sveta, ktoré sa začiatkom mája uskutočnia vo Švajčiarsku. Harmonogram je „našľapaný“ a tak sa aj počas prázdnin tréneri venovali príprave dievčat. „Kemp sa nám vydaril presne podľa našich očakávaní. Jedinou škvrnou bolo počasie a s ním spojené časté lejaky. Preto sme nezrealizovali veľa plánovaných vecí vonku. Stihli sme však veľa florbalových tréningov a taktiež denné športové aktivity ako jumping, či bazén. Rovnako dievčatá zaujali tímové hry a odohrali sme aj štyri prípravné zápasy. Za jediný nedostatok považujem niekoľko ospravedlnených hráčiek, aj napriek tomu, že termín bol známy už od mája,“ povedal kouč slovenských junioriek Jiří Typl a dodal: „Štyri prípravné zápasy nám taktiež veľa naznačili. V každom z nich sme pridávali a menili úlohy pre hráčky. Dievčatá odviedli perfektnú prácu a bol naozaj poznať ich posun v individuálnych prípravách a taktiež v týždennej práci. V zápase proti prvoligovému tímu žien sme hru jednoznačne ovládli a len proti chlapcom sme raz prehrali, remizovali a vyhrali. O výsledok však vôbec nešlo, zaujímala nás len predvedená hra.“

 

Do kempu boli pozvané aj talentované staršie žiačky, ktoré doplnili voľné miesta za chýbajúce juniorky. Tréneri boli s ich prácou a prístupom spokojní. „Veľmi pozitívne nás potešila kvalita mladých talentovaných dievčat, ktoré dostali príležitosť. Sú to šikovné hráčky a pokiaľ budú na sebe pracovať, do juniorskej reprezentácie sa celkom určite v budúcnosti dostanú,“ prezradil Typl.

 

Jednou z veľkých nádejí slovenského florbalu je aj Patrícia Štefánková z Nemšovej. „Zúčastniť sa týždenného kempu s juniorkami bola pre mňa veľká skúsenosť. Som trénerom za túto príležitosť vďačná,“ povedala už čoskoro trinásťročná Paťka a s úsmevom dodala: „Najväčším zážitkom bol pre mňa zápas, v ktorom som nastúpila za chlapčenský tím práve proti dievčatám z reprezentácie. Páčili sa mi aj tréningy, no bola to riadna zaberačka. Vždy som však zaťala zuby a zabrala čo to dalo.“

 

Najbližší program majú juniorky už v septembri a počas medzinárodného termínu IFF sa zúčastnia turnaja v Maďarsku, kde odohrajú náročné zápasy.

späť