Uchmatnú „Kobylky“ body Nižnej a ukončí Tsunami sériu Lida?

04.01.2019 13:24:13
Štrnástym kolom pokračuje aj extraliga mužov, ktoré má zaujímavý program. Na Orave sa predstavia žilinské „Kobylky“ a tie sú jediným tímom, ktorý v tejto sezóne dokázal zdolať v predĺžení súčasného lídra Nižnú. Obhajcovia majstrovského titulu zo Záhorskej Bystrice sa chystajú zastaviť víťaznú sériu Lida a prvé domáce víťazstvo v sezóne sa chystá vybojovať Prešov.

Medzi šlágre 14. kola bude patriť súboj na Orave. Do Tvrdošína pricestujú žilinské „Kobylky“, ktoré sú jediným družstvom, ktoré zdolalo Nižnú v aktuálnej sezóne aj keď len gólom v predĺžení. „Teší nás, že sme bodovali s Nižnou na domácej palubovke. Musím povedať, že v tejto sezóne všetky naše zápasy boli dosť vyrovnané. Hráme tesne s tímami pod nami v tabuľke aj tými na špici. Preto verím, že to bude tak aj teraz. Uvedomujeme si silu a postavenie súpera v tabuľke, každopádne sa budeme snažiť ich čo najviac potrápiť a uchmatnúť nejaký ten bod. Potrebujeme aj takéto body, nakoľko sme si mnohé premrhali v zápasoch, kde sme mali počas celého súboja navrch my,“ povedal hrajúci tréner a kapitán Žiliny Marián Galovič.

 

Majstrovské Tsunami bude mať spoločne so Spišiakmi o niečo náročnejší víkend než ostatní účastníci extraligy. Zajtra hostí Tsunami v derby bratislavské Lido, ktoré je na víťaznej vlne a celých sedem zápasov nepozná ako chutí prehra. V súboji tretieho kola však Lido doma prehralo so Záhorskou Bystricou 4:7 a tak si majstri doma veria. „Predpokladám, že s Lidom to bude náročný zápas. Budeme si musieť dať pozor na rýchle súperove protiútoky. Spišská Nová Ves tiež nebude ľahký súper, ale rovnako aj k nemu musíme pristúpiť maximálne zodpovedne,“ povedal kouč majstrovského Tsunami Ján Purc, ktorý na doplňujúcu otázku, či chcú prerušiť šnúru siedmich víťazstiev Lida odpovedal jedným výstižným slovom: „Jednoznačne.“ Tsunami si spoločne so Spišiakmi v nedeľu predohrajú súboj 15. kola a zápas síce organizujú Spišiaci, no keďže si začiatkom októbra minulého roku súperi vymenili domáce prostredie, tak sa zápas odohrá v Stupave. Spišiakov čaká zajtra dôležitý duel v Bratislave proti Snipers.

 

Trenčianske AS bojujúce o účasť v play-off odohrá náročný zápas doma proti košickému ATU a druhý trenčiansky tím 1. FBC cestuje do Košíc, kde zabojuje o body proti domácemu Florku.

 

O prvé domáce víťazstvo zabojuje Mikuláš Prešov proti poslednému Hurikánu, ktorý taktiež v aktuálnej sezóne nepozná, čo je to zisk čo i len jedného bodu. „Dôležité je ísť od zápasu k zápasu a plniť čiastkové ciele, ktoré si tréner Jozef Pankúch dal. Aj keď je na prvú osmičku už strata veľká, stále tajne dúfame o účasti v play-off. Doma sme však túto sezónu ešte nevyhrali, tak všetci urobíme maximum pre prvý trojbodový domáci zápas,“ povedal hráč Prešova Martin Sikorjak.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

14. kolo – sobota 5. 1. 2019:

 

14.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (MŠH, Školská, Tvrdošín)

14.45 hod – FBC Mikuláš Prešov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (Multihala, Alejova, Košice)

16.00 hod – FBK AS Trenčín – FaBK ATU Košice (Športové centrum M – šport, Ostrov)

16.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská, Stupava)

17.00 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

17.30 hod – FK Florko Košice – 1. FBC Florbal Trenčín (Multihala, Alejova, Košice)

 

Predohrávka 15. kola – nedeľa 6. 1. 2019:

 

13.50 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská, Stupava)

späť