Uchráni si na Východe Hurikán ôsmu pozíciu?

09.02.2018 12:28:07
Ženská extraliga má v aktuálnej sezóne jasného lídra, ktorým sú dievčatá z Pruského. Do vyrovnania minuloročného rekordu, keď počas celej základnej časti nestratili v osemnástich zápasoch ani bod, zostávajú Pruskému ešte štyri súboje. Zajtra sa líderky predstavia na Kysuciach a na druhý deň doma proti Tvrdošínu.

Práve Oravčanky v posledných kolách zaváhali a vyzerá to tak, že aj počas nasledujúceho víkendu budú mať veľké problémy. V tíme totiž šarapatí maródka. „Momentálne sa boríme s veľkou maródkou a budeme radi, ak na zápas nastúpime v predpísanom počte desiatich hráčiek a s jednou brankárkou. Každopádne sa tak doma proti Nemšovej, ako aj v Dubnici s Pruským, posnažíme o čo najlepší výsledok. Na Nemšovú chceme hrať nátlakový florbal. Samozrejme bude to záležať od samotných hráčok, či toho budú schopné. S Pruským to bude skôr boj o prežitie. Bojím sa toho, že v nedeľu niektoré hráčky ani nevycestujú. Samozrejme budeme bojovať zo všetkých síl,“ skonštatoval tréner Tvrdošína Milan Burdeľ.

 

S takmer úplnou istotou si v baráži o záchranu zahrajú florbalistky FBC Mikuláš Prešov. Čaká ich zajtrajší duel v Michalovciach, ktoré potrebujú body ako soľ. Najväčší súboj o ôsme miesto zvedú medzi sebou na diaľku ôsmy iClinic Hurikán Bratislava a ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Hurikán ale aj Nitra hrajú proti rovnakým súperom, ktorými budú majsterky zo Spišskej Novej Vsi a „Predátorky“ zo Sabinova. „Vzhľadom k tomu, že sme zaváhali predminulý zápas proti Kysučankám, musíme uhrať čo najviac bodov. Určite chceme vyhrať v nedeľu a optimistický som aj proti Sabinovu, ktorý už má dávno istotu play-off. V hre je ešte dvanásť bodov, čiže ešte nič nie je rozhodnuté. Rozhodne sa nestrachujeme o ôsme miesto, no skôr pomýšľame súčasnú pozíciu pred koncom základnej časti ešte vylepšiť,“ povedal tréner bratislavského Hurikánu Marek Novák.

 

Z deviatej pozícia a zo stratou troch bodov sa na Hurikán pokúsi zaútočiť v poslednom čase sa zlepšujúca Nitra. „Začiatky sezóny boli veľmi ťažké, pretože sme neboli vôbec zohrané a nešlo nám to. Avšak v predchádzajúcich zápasoch sme konečne ukázali, že na to máme a vieme spolu hrať. Postupne budujeme tím a stále sa zlepšujeme. Dopomohli nám k tomu staré a skúsené hráčky a samozrejme aj tréner, ktorý sa snaží posúvať nás ďalej. Je jasné, že sa chceme dostať do play-off, práve preto chceme v ďalších súbojoch so Spišiačkami a Sabinovom uhrať čo najlepšie skóre a vyhrať. Veríme, že to všetko zvládneme. Preto sa budeme snažiť a dáme do zápasov všetko,“ povedala slovenská reprezentantka a hráčka DFA Nitra Monika Pintérová.

 

Program extraligy žien:

 

17. kolo – sobota 10. 2. 2018:

 

14.00 hod – Eastern Wings Michalovce – FBC Mikuláš Prešov (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

14.30 hod – FBC Predator Sabinov – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

15.00 hod – FbK Tvrdošín – NTS FK-ZŠ Nemšová (MŠH, Školská, Tvrdošín)

17.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – ŠK 98 Pruské (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

18.30 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

 

18. kolo – nedeľa 11. 2. 2018:

 

10.00 hod – FBC Predator Sabinov – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (MŠH, Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

14.00 hod – ŠK 98 Pruské – FbK Tvrdošín (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

14.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

14.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

späť