Uchránia si extraligistky príslušnosť v najvyššej súťaži?

15.03.2019 07:22:39
Po skončení základnej časti extraligy a celej súťaže prvej ligy poznáme účastníkov baráže. Na posledných dvoch miestach najvyššej súťaže sa umiestnili Michalovce s Prešovom. Nahradiť ich sa pokúsia prvoligové družstvá z Partizánskeho a bratislavské Lido. Poradie určilo, že sa stretne Prešov proti Partizánskemu a Michalovce proti Lidu.

Výhodu domácich zápasov budú mať extraligové družstvá a tak obaja prvoligisti merajú cestu na Východ. Michalovce obsadili predposledné deviate miesto a počas základnej časti si vybojovali osem bodov. ŠK Lido skončilo v prvej lige tretie a o miestenku do baráže bojovalo do poslednej chvíle.

 

Prešovčanky boli po základnej časti extraligy na poslednom mieste tabuky so ziskom troch bodov a teda za celú sezónu sa z víťazstva tešili len raz. „Do barážových zápasov ideme s vedomím, že to nebude ľahké. Samozrejme chceme tieto súboje vyhrať a udržať ženskú extraligu v Prešove aj pre nasledujúcu sezónu. S Partizánskym nemáme takmer žiadne skúsenosti, takže to pre nás bude vcelku nový súper. Avšak aj napriek tomu, že ideme do neznámych stretnutí, budeme v psychickej pohode a zápasy si pôjdeme hlavne užiť. Na baráž sa pripravujeme svedomito a spravíme všetko preto aby sme sa v extralige udržali,“ povedala kapitánka FBC Mikuláš Prešov Soňa Majcherová. Partizánske ide do baráže z druhého miesta. „Na Východ vycestujeme nie v najsilnejšom zložení. Trápi nás choroba. Prešov je favorit a my môžeme byť kľudní. Nemáme čo stratiť. Sme prakticky v nováčikovskej sezóne a náš cieľ je splnený až nad očakávanie. Keď prinesieme z Prešova jedno víťazstvo tak verím v náš úspech v celej sérii. Hru súpera nepoznám a myslím si, že ani súper našu. Chceme sa hlavne prezentovať pekným florbalom a pritiahnuť hlavne doma čo najviac ľudí do hľadiska,“ povedal tréner Partizánskeho Dušan Ďuríček.

 

Program barážových zápasov extraligy žien:

 

2. zápas – sobota 16. 3. 2019:

 

16.00 hod – Eastern Wings Michalovce – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH, Chemlonská, Humenné)

16.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FBK Harvard Partizánske (Tatran Handball Arena, Baštová, Prešov)

 

3. zápas – nedeľa 17. 3. 2019:

 

10.30 hod – Eastern Wings Michalovce – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH, Športová, Michalovce)

14.45 hod – FBC Mikuláš Prešov – FBK Harvard Partizánske (Tatran Handball Arena, Baštová, Prešov)

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť