Účinkovanie v skupine zavŕšené víťazstvom!

22.07.2016 12:36:59
Slováci sa umiestnili v skupine B na 1. mieste so skóre 73:4 a už zajtra ich čaká náročný štvrťfinálový zápas.

Posledný zápas v skupine majú akademici za sebou. Stretli sa v ňom so Španielskom, ktoré bolo húževnatým súperom pred zajtrajším štvrťfinále. 

 

SLOVENSKO vs. Španielsko 13:3 (4:0,4:1,5:2)

 

Góly Slovenska: Reguly (Řezanina), Komínek (Kátlovský), Kátlovský (Komínek), Ujhelyi (Kročko), Bulko (Řezanina), Szabo (Ujhelyi), Řezanina, Halás (Szabo), Nehila (Ujhelyi), Reguly (Nehila), Komínek (Bulko), Reguly (Dudovič), Paulikovič.

 

Slováci aj vo štvrtom zápase za sebou zvíťazili v úvodnej dvadsaťminútovke rozdielom 4:0. V druhej tretine pokračoval nastolený trend a slováci opäť skórovali 4 krát avšak aj inkasovali 1 gól. Od konca druhej tretiny tréneri museli urobiť zmeny vo formáciach po zraneniach Hrína a Kátlovského. V náročnom štvrťfinále sa stretneme zajtra o 10:00 SELČ s jedným z trojice Švédsko, Švajčiarsko alebo Česká republika. Zaujímavosťou zápasu bolo že v bráne Španielska sa predstavil obranca Ignacio Javier Fernandez Luengo, ktorý z 33 striel chytil 20 a s úspešnosťou 60,61% bol vyhlásený za najlepšieho hráča Španielska v zápase. V našej bráne dostal dôveru Rastislav Mazák, ktorý zneškodnil trinásť zo šestnástich striel. Najlepším hráčom zápasu zo slovenského tímu bol vyhlásený Tomáš Reguly (3+0).  

„Mišo Hrín má podvrtnutý členok a turnaj sa pre neho skončil. Menšie problémy majú Kátlovský s kolenom a Koščo s preťaženým zápestím, no obaja budú fit a zajtra nastúpia," prerazidla fyzioterapeutka Mária Pazderáková, ktorá s úsmevom dodala „najviac trpí tréner ale statočne bojuje." 

 

Ohlasy po zápase: 

 

Petr Koutný a Ján Purc (tréneri, SVK): „V tomto turnajovom systéme si každý tím nájde slabú chviľku a dnešok bol tým dňom pre nás. Nebolo to o jednotlivcoch, ale o celom družstve. K tomu všetkému sa pridali zranenia a nútené zmeny v zostave. Napriek tomu to nezodpovedá výkonu, ktorý by sme mali podať."

 

Tomáš Reguly (hráč, SVK): „Cieľom dnešného zápasu bolo urobiť si chuť a dobrú náladu na zápas, ktorý nás čaká zajtra. Celkovo zápas prebiehal v kľudnom tempe. Dnes nás čaká odpočinok a šetrenie síl na ranný zápas."


Adrián Szabo 
(hráč, SVK): „Súper nás prekvapil aktívnejšou hrou oproti ostatným tímom v našej skupine. Myšlienkami sme boli už asi na zajtrajšom zápase a možno ešte na raňajkách, ktoré mi mimochodom chutia."

 

 

späť