Udrží si ATU do play off pozíciu lídra?

17.02.2017 10:16:11
Posledné kolo základnej časti extraligy juniorov ponúkne predovšetkým derby súboje. Stretnú sa v ňom takzvané dvojičky, ktoré spoločne počas sezóny cestovali na zápasy k súperom. Na diaľku ešte zvedú súboj o prvé miesto úradujúci majstri FK ATU Košice a FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina.

Košičania sú na prvom mieste o jeden bod pred žilinskými „Kobylkami.“ ATU vycestuje na súboj do Prešova a na udržanie si prvej pozície pred play off potrebuje víťazstvo. Vzájomné zápasy so Žilinou majú majstri nepriaznivé. V oboch súbojoch totiž prehrali. Žilinčanov nečaká ľahký súboj. Cestujú na zápas do Trenčína nad ktorým doma vyhrali 9:4.

 

Topoľčany potrebujú potvrdiť účasť v play off ziskom aspoň jedného bodu v domácom stretnutí proti poslednej a už vypadávajúcej Seredi. V bratislavskom derby sa stretne domáce Florpédo so Snipers, ktorý má už isté tretie miesto. Florpédo má istú baráž a len v prípade víťazstva nad Snipers a prehry Žocharov so Sereďou by mohli pomýšľať na účasť v play off.

 

Košické derby medzi Žltým Snehom a Florkom rozhodne o tom, či zostane Florko na šiestom a Žltý Sneh na siedmom mieste tabuľky, alebo si pozície vymenia. Na výmenu však potrebuje Žltý Sneh zvíťaziť. Posledným súbojom, v ktorom ide naozaj o veľa, bude duel v Ružomberku medzi domácimi Meteníkmi Likavka a Spišskou Novou Vsou. Tu sa rozhodne, kto extraligu spoločne so Sereďou opustí a kto si zahrá baráž o záchranu. O niečo lepšie je na tom Likavka, ktorá má o bod viac ako Spišiaci a tak im na baráž postačuje aj remíza. Spišiaci majú nôž na krku a musia zvíťaziť. Na Spiši vyhrali Východniari vysoko 19:6...

 

Program Extraligy juniorov:

 

22. kolo – nedeľa 19. 2. 2017:

 

12.00 hod – FbO Florpédo Bratislava – Snipers Bratislava (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

13.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – ICE Players Sereď (ŠH SOŠ drevárska, Pílska 7, Topoľčany)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – FbO Florko Košice (ŠH, SOŠ, Ostrovského, Košice)

15.00 hod – Meteníci Likavka – Young Arrows Spišská Nová Ves (ŠH Koniareň, Poľná, Ružomberok)

16.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FK ATU Košice (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

16.30 hod – ŠK 1. FBC Trenčín – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

späť