Udrží si Partizánske vedúcu pozíciu?

15.11.2018 13:28:02
Prvá liga žien pokračuje počas víkendu zápasmi 7. a 8. kola. Šlágrom dvojkola bude súboj béčka Kysuckého Nového Mesta a Partizánskeho. O prvé body sa pokúsi zabojovať posledné Florpédo z Bratislavy, no v ceste za nimi im bude stáť béčko Nemšovej, ktoré doposiaľ nestratilo ani bod a 1. FBC Trenčín.

Lídrom súťaže je trochu nečakane nováčik z Partizánskeho. Harvard má na svojom konte už päť víťazstiev a len jedinú prehru s B-tímom Nemšovej. Tentoraz ich v sobotu preverí druhé béčko, no z Kysuckého Nového Mesta. V nedeľu si Partizánske zahrá v Čadci. „Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať a nebude to inak ani teraz. Nechceme nikoho podceniť a preto pristúpime k obom súbojom rovnako zodpovedne. Po prehratom zápase s Nemšovou sme v dohrávke zvíťazili nad 1. FBC Trenčín, čo bolo pre nás dôležité víťazstvo na to, aby sme sa dobre naladili na ďalšie zápasy,“ povedal tréner FBK Harvard Partizánske Dušan Ďuríček.

 

Postupne sa prebúdza aj bratislavské Lido, ktoré po úvodnej prehre v Partizánskom ťahá sériu troch víťazstiev a postupne stúpa v tabuľke nahor. Teraz však prídu zápasy pravdy a to proti 1. FBC Florbal Trenčín a béčku z Nemšovej. „Budú to veľmi náročné a myslím si, že aj atraktívne zápasy. Vieme, že body z víkendu nebudú len tak zadarmo a zabojujeme o čo možno najväčší bodový zisk. Tešíme sa na oboch súperov,“ povedala kapitánka ŠK Lido Zuzana Šišmišová.

 

O prvé body sa pokúsia zabojovať aj florbalistky bratislavského Florpéda, no čakajú ich rovnakí súperi ako Lido, čiže to budú mať veľmi náročné. Košičanky odohrajú dva súboje a to najprv proti Dukle Banská Bystrica a na druhý deň proti dievčatám z Mútneho.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

7. kolo – sobota 17. 11. 2018:

 

10.30 hod – Cassovia Velesis Košice – FBK BCF Dukla Banská Bystrica (Angels Aréna, Pri jazdiarni, Košice)

14.30 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

17.00 hod – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ – FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

17.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – FBK Harvard Partizánske (MŠH, Športová, Kysucké Nové Mesto)

 

8. kolo – nedeľa 18. 11. 2018:

 

10.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

11.00 hod – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

14.00 hod – JSC – Wild Girls Čadca – FBK Harvard Partizánske (MŠH PRATEX, Andreja Hlinku, Čadca)

??.?? hod – Cassovia Velesis Košice – TJ FBK Hornets Mútne – domáci organizátori neuviedli čas začiatku ani miesto tohto zápasu.

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť