Udržia si Dubničania s Trnavou nulu na konte prehier?

15.11.2019 15:32:37
Či zostanú na čele prvoligovej tabuľky muži z Dubnice nad Váhom ukážu už najbližšie zápasy 8. a 9. kola, ktoré nás čakajú už počas tohto víkendu. Dubničania si súboj ôsmeho kola s Detvou už predohrali a tak ich čaká len jeden duel v nedeľu proti rozbehnutému Partizánskemu. Z tretej pozície sa však chystá zaútočiť Trnava, ktorá doma hostí prijateľných súperov.

Prešovčania sa po úspešnom rozbehu v predchádzajúcich zápasoch trochu pribrzdili, no najbližších súperov by mali zdolať. V domácom prostredí privítajú oboch nováčikov a to najprv Čadcu a potom Žilinu. „Chceme jednoznačne v oboch domácich zápasoch zvíťaziť a posunúť sa vyššie v tabuľke. Ak ale budeme hrať tak ako proti Košiciam, bude to veľmi náročné. Očakávame podobného súpera ako bol Raptors, čo by nám mohlo vyhovovať. Tiež sme radi za striedavý štart Simona Leška, ktorý nám v zápasoch prvej ligy určite výrazne pomôže,“ povedal hráč Prešova Jaroslav Tall.

 

Veľmi pozitívnu bilanciu majú aj hráči z Harvardu Partizánske. V siedmich súbojoch nazbierali trinásť bodov, čo ich vynieslo na pekné štvrté miesto. „Musím priznať, že po víkende budeme mať z deviatich odohratých zápasov až sedem z nich na ihrisku súpera, takže aktuálna pozícia v tabuľke je pre nás veľmi potešujúca. Obidva súboje ako s Topoľčanmi, tak aj s Dubnicou, budú náročné a špecifické ale určite chceme v nich bodovať. Derby s Topoľčanmi bude prebiehať v skvelej atmosfére, do ktorej pridajú aj naši fanúšikovia, ktorí sa chystajú nás podporiť. Dubnica má skvelú formu, ale myslím, že môžeme byť tým družstvom, čo ich trošku zastaví. Nálada v tíme je výborná a to je u mňa najdôležitejší faktor,“ povedal tréner Partizánskeho Štefan Rajčan.

 

Hráči Trnavy sa po „azyle,“ ktorý absolvovali v Galante, vracajú opäť na domácu palubovku. Do „malého Ríma“ sa chystajú sabinovskí „Predátori,“ ktorí nie sú v ideálnej forme a v nedeľu aj hráči z RAptORs. Trnavčania zatiaľ nepoznali premožiteľa, no už tri razy remizovali a najbližšie dva súboje poňali trochu s humorom. Na ihrisku samozrejme s plnou vážnosťou... „Do zápasov ideme ako vždy s ambíciou denervovať obecenstvo a remizovať 5:5. Je pre nás dôležité aby sme našim divákom ponúkli množstvo pekných zážitkov,“ povedal kapitán Trnavy Matej Vanta.

 

O body chcú „oskalpovať“ nováčikov aj hráči Žltého Snehu Košice, ktorí tiež potrebujú víťaziť. Bratislavský Hurikán sa v prvej lige stále nespráva extraligovo a je momentálne na predposlednom jedenástom mieste. Zverenci Michala Bortlíka budú mať ďalšie dva domáce pokusy na úspech v stretnutiach proti FBC RAptORs a Sabinovu.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

8. kolo – sobota 16. 11. 2019:

 

13.00 hod – ŠK Floorball ACADEMY Prešov – Devils Čadca (Tatran Handball Arena, Baštová, Prešov)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline (Multihala, Alejova, Košice)

15.45 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBK RAptORs (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

18.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBK Harvard Partizánske (ŠH Pílska, Topoľčany)

18.30 hod – FBC 11 Trnava – FbC Predator Sabinov (MŠH, Rybníková, Trnava)

Zápas ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – DTF team Detva Joxers (6:5) predohrali 2. 11. 2019.

 

9. kolo – nedeľa 17. 11. 2019:

 

11.45 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FbC Predator Sabinov (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – Devils Čadca (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

14.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – FBK Harvard Partizánske (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

14.00 hod – ŠK Floorball ACADEMY Prešov – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline (Tatran Handball Arena, Baštová, Prešov)

16.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – DTF team Detva Joxers (ŠH Pílska, Topoľčany)

17.00 hod – FBC 11 Trnava – FBK RAptORs (MŠH, Rybníková, Trnava)

 

ZDROJ FOTO: FBK Harvard Partizánske

späť