Ukončí Pruské sériu už zajtra?

29.03.2019 16:22:30
Play-off extraligy žien pokročilo do odvetných semifinálových zápasov a v nich je bližšie k účasti vo finále Pruské, ktoré vyhráva nad Tvrdošínom v sérii 2:0 na zápasy. V druhom semifinálovom zápolení je stav medzi domácim Sabinovom a Kysuckým Novým Mestom vyrovnaný 1:1.

Obhajkyne titulu z Pruského majú pred sebou najbližšie dva pokusy o ukončenie série, no súboje s Tvrdošínom odohrajú na Orave v Mútnom. V Trenčíne, ktorý bol ich dočasným domovom, vyhrali 10:6 a 6:4. „Ako sa hovorí posledný krok býva najťažší a bude to určite aj teraz platiť. Dievčatá z Tvrdošína budú určite hnať domáci fanúšikovia a dievčatá do toho dajú všetko. To ale samozrejme aj my. Vieme v čom sa máme zlepšiť a čo platí na Tvrdošín a budeme chcieť určite zvíťaziť,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor. V oboch súbojoch neboli Oravčanky ďaleko k úspechu, no veľmi sa natrápili na nejaký ten gól a dosť ľahkovážne inkasovali, čo dostalo Pruské vždy na koňa. „Veľmi radi by sme oba zápasy vyhrali. No súper je dobre strelecky disponovaný. Všetko bude záležať od našej defenzívy. Samozrejme stále nie je nič stratené a my sa pokúsime zabojovať,“ povedal tréner Tvrdošína Milan Burdeľ.

 

Do Sabinova cestujú Kysučanky a isté je, že fanúšikovia pôjdu na florbal zajtra ale aj v nedeľu. Stav série je totiž nerozhodný 1:1. „Očakávame plné nasadenie oboch tímov, tak ako to bolo aj na Kysuciach. Trápi nás maródka v tíme, ale snažíme sa dať dokopy dievčatá tak, aby mohli nastúpiť. Tešíme sa na dobrú atmosféru, ako z našej strany tak zo strany súperových fanúšikov. Dievčatá sa tešia na tento domáci dvojzápas. Čo sa týka hry, tak rozhodovať budú výkony brankárok, tak ako to bolo aj minulý víkend, individuálne chyby a vylúčenia. Nemôžeme si dovoliť hrať v zápase štyri alebo dokonca tri dievčatá. Maličkosti rozhodnú,“ vyslovil tréner Sabinova Ján Motešický. Kysučankám sa úvodný zápas nevydaril celkom podľa predstáv a ich veľkou prekážkou bola brankárka Sabinova Radka Mládenková. Duel napokon prehrali len tesne 5:6. Druhé zápolenie prinieslo remízu 2:2 a rozhodlo sa až počas predĺženia. V ňom trafili do čierneho Kysučanky a vyrovnali stav série. Teraz sa predstavia na Východe. „Do Sabinova cestujeme s cieľom podať zodpovedný výkon. Čakajú nás dva náročné zápasy, ale už domáce súboje ukázali, že vieme potrápiť aj tak skúsené družstvo akým je Sabinov. Dievčatá sú na zápasy pripravené a verím, že to na ihrisku ukážeme,“ povedal tréner Kysučaniek Marián Chlebana.

 

Program zápasov extraligy žien:

 

3. Semifinále – sobota 30. 3. 2019:

 

14.30 hod – FbK Tvrdošín – ŠK 98 Pruské (ŠH pri ZŠ, Mútne)

18.00 hod – FbC Predator Sabinov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

4. Semifinále – nedeľa 31. 3. 2019:

 

14.00 hod – FbK Tvrdošín – ŠK 98 Pruské (ŠH pri ZŠ, Mútne)

15.00 hod – FbC Predator Sabinov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

ZDROJ FOTO: Jozef LEPÁČEK

späť