Úradujúci majstri začínajú proti Skalici!

15.07.2017 09:27:00
Ligová komisia Slovenského zväzu florbalu včera zverejnila rozpisy všetkých celoštátnych súťaží. Poznáme teda termínovú listinu, ktorá je poriadne našľapaná. Úvodné kolo extraligy mužov sa odohrá v piatok 1. septembra.

Úradujúci majstri Tsunami Záhorská Bystrica, cestujú na úvodný štart sezóny pravdepodobne na Moravu do Hodonína, kde doteraz hrávali svoje domáce zápasy florbalisti Skalice. Celé úvodné kolo bude v znamení derby zápasov. V Bratislave sa môžu fanúšikovia tešiť na derby medzi Lidom a Hurikánom. V Trenčíne zase na mestský súboj rivalov FBK AS a ŠK 1. FBC. Bitku o mesto Košice zvedú medzi sebou ATU proti Florku. Víťaza šarišského regiónu spoznáme v súboji domáceho FBC Mikuláš Prešov a Predátorov zo Sabinova. Základná časť súťaže končí 3. marca 2018.

 

Extraliga žien sa rozbehne o niečo neskôr. Úvodné kolo je na programe v sobotu 23. septembra. Majstrovský titul bude obhajovať FbK Kométa Spišská Nová Ves, no po odchode štyroch hráčiek a najmä sestier Hudákových aj s trénerom Jozefom Gregom, je málo pravdepodobné, že Spišiačky budú pomýšľať na najvyššie ciele. Veľa naznačí už súboj prvého kola a Spišiačky sa v ňom predstavia na Orave proti Tvrdošínu. Nováčik zo Sabinova cestuje na Kysuce a vicemajsterky z Pruského hostia Prešov. Základná časť sa končí v nedeľu 25. februára 2018.

 

Extraliga mužov – 1. kolo – 1. septembra 2017:

 

FBC Skalica – Tsunami Záhorská Bystrica

ŠK Lido Prírodovedec – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava

Florbalový klub AS Trenčín – ŠK 1. FBC Trenčín

TJ A-FbO Nižná – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

FaBK ATU Košice – FbO Florko Košice

FBC Mikuláš Prešov – FBC Predator Sabinov

 

Kompletný rozpis zápasov MEX nájdete TU.

 

Extraliga žien – 1. kolo – 23. septembra 2017:

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK Slávia SPU DFA Nitra

ŠK 98 Pruské – FBC Mikuláš Prešov

NTS FK-ZŠ Nemšová – Eastern Wings Michalovce

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FBC Predator Sabinov

FbK Tvrdošín – FbK Kométa Spišská Nová Ves

 

Kompletný rozpis zápasov ZEX nájdete TU.

späť