Uspeje rozbehnutý Snipers, alebo oddýchnutý Sabinov?

06.04.2018 18:22:06
Bratislavský Snipers po prehre vo finálovej sérii prvej ligy mužov so žilinskými „Kobylkami“ čaká ďalšia náročná skúška. Chlapci z hlavného mesta sa už niekoľko rokov pokúšajú prebojovať do extraligy a v tomto roku majú k tomu veľmi blízko. Prvá šanca im nevyšla a teraz ich čaká baráž proti extraligovému Sabinovu.

Východniari odohrali svoj posledný súboj 3. marca, čo je mesiac bez súťažného zápasu. Je to dlhý čas, ktorý môže byť výhodou, ale má aj svoje negatíva. Takmer pred rokom sa títo súperi stretli medzi sebou v semifinále prvej ligy a Sabinov dokázal vyradiť Snipers 3:0 na zápasy. „Aj napriek tomu, že sme sa meno súpera dozvedeli až včera, využili sme dlhšiu pauzu na poctivú prípravu. Lepšiu psychiku družstva určujú víťazstvá, čiže z tohto pohľadu sú vo výhode hráči Snipers. My sme takmer počas celej sezóny v extralige prehrávali. Keďže sme spolu už počas minulej sezóny proti sebe baráž hrali, súpera dobre poznáme a nemyslím si, že sa ich herný štýl nejak zásadne zmenil. Dokonca majú rovnakého trénera, ktorý pred rokom vyhlásil, že nás v semifinále prvej ligy zdolajú 3:0 na zápasy, no opak bol pravdou. Vyhrali sme sériu my 3:0... Na Snipers sa už tešíme a sme pripravení a oddýchnutí. Náš súper má v nohách náročné play-off, na druhej strane sú možno viac rozohratí,“ povedal tréner FBC Predator Sabinov Matúš Gergelčík.

 

Určité sklamanie z finálového neúspechu Bratislavčanov ešte v hlavách celkom určite prenasleduje, no ak chcú vybojovať postup do najvyššej súťaže, musia na čiastočný neúspech rýchlo zabudnúť. „Finálová séria nás stála dosť fyzických, ale aj psychických síl, no stále sme odhodlaní sa pobiť o premiérovú účasť v mužskej extralige. Cez víkend nás čaká družstvo zo Sabinova. Do série vstupujeme s tým, že je to náš posledný súper v tejto súťažnej sezóne a my sa nemáme už na čo šetriť. Tento klub si zaslúži mať zástupcu v najvyššej mužskej florbalovej súťaži na Slovensku a práve o to ideme zabojovať,“ povedal tréner Snipers Dárius Siheľský.

 

Program baráže o účasť v extralige mužov:

 

1. zápas baráže – sobota 7. 4. 2018:

 

19.00 hod – FBC Predator Sabinov – Fat Pipe Snipers Bratislava (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

 

2. zápas baráže – nedeľa 8. 4. 2018:

 

14.00 hod – FBC Predator Sabinov – Fat Pipe Snipers Bratislava (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

späť